Eglītis: izdevumu mazināšana VM — piekāpšanās ar asins garšu mutē

Apollo
0 komentāru

Izdevumu samazināšana veselības nozarē par 20 miljoniem latu bija piekāpšanās «ar asins garšu mutē», pēc sanāksmes, kurā jaunveidojamās valdības partijas vienojās par budžeta grozījumiem, atzina veselības ministrs Ivars Eglītis (TP).

«Samazinājums par 18 miljoniem — tā bija «sarkanā līnija», bet piekrišana samazināt izdevumus veselībai par 20 miljoniem — piekāpšanās «ar nelielu asins garšu mutē»,» Eglītis skaidroja žurnālistiem, gan paužot gandarījumu, ka sarunās par budžeta veidošanu tikuši uzklausīti arī viņa argumenti.

Aptuveni desmit miljonu latu ietaupījums iegūts, samazinot atalgojumu veselības nozarē strādājošajiem par vidēji 10%. Pārējais samazinājums paredz nozares attīstības apturēšanu vismaz uz gadu, kā arī kapitālo izdevumu samazināšanu par 50% un nozares strukturālo reformu, reorganizējot Veselības ministrijas (VM) pārraudzībā esošās valsts aģentūras un mazinot birokrātisko aparātu, skaidroja ministrs.

Nozares attīstības apturēšana nenozīmē neatjaunot līdz šim izmantotās iekārtas, tomēr netiks iegādātas jaunas, norādīja Eglītis.

«Pagaidīsim vienu brīdi, nekas nenotiks,» ministrs neprognozē attīstības apturēšanas būtisku ietekmi uz veselības nozari.

Kā ziņots, jaunveidojamās valdības partiju vidū panākta vienošanās par budžeta deficīta samazināšanai veicamajiem pasākumiem, arī veselības un izglītības jomā, pēc valdību veidojošo partiju sanāksmes informēja Ministru prezidenta amata kandidāts Valdis Dombrovskis (JL).

Valsts budžeta izdevumi samazināti par vairāk nekā 250 miljoniem latu, bet vidējais darba algu samazinājums valsts sektorā strādājošiem būs 20% apmērā. Izņēmums ir izglītība, kur atalgojuma vidējais samazinājums būs 10% apmērā.

Vairāk nekā 100 miljoni latu tiks ietaupīti, samazinot līdzekļu iemaksu apjomu valsts fondēto pensiju shēmā.

«Tika panākta vienošanās par pirmo posmu budžeta deficīta izdevumu samazināšanā līdz budžeta deficīta apjomam 7% apmērā no iekšzemes kopprodukta. Veselības ministrijas un Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) gadījumā tika pārdalīts finansējums no citiem avotiem,» sacīja Dombrovskis. 13 miljoni latu tika pārdalīti VM un IZM no Satiksmes ministrijas un valsts finansējuma atsevišķai ES fondu programmai.

Komentējot izņēmumu izglītības un zinātnes jomā, Dombrovskis sacīja, ka tas bija katra ministra kompetencē — noteikt pozīcijas, kur samazināt izdevumus.

Dombrovskis atklāja, ka budžeta grozījumi varētu aprīļa beigās nonākt skatīšanā Saeimā.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

18.10.2017
Ienākt apollo.lv