Eiropā izgudrota papīra māja

Apollo
0 komentāru

Vācijā Veimāras universitātē izgudrots «Universālās pasaules mājas» projekts, kas izstrādāts ar mērķi palīdzēt graustu rajona nabadzīgajiem iedzīvotājiem. 36 m2 ēkas celtniecība izmaksās vien 5 tūkstošus ASV dolāru, raksta Spiegel.

Eiropā izgudrota papīra māja

Foto: uni-weimar.de

Zemās būvniecības darbu izmaksas panāktas, pateicoties pavisam jauna materiāla izmantošanai, kas savukārt izgatavots no parasta papīra, kas piesūcināts ar darvu. Paneļi, kas iegūti papīra apstrādes rezultātā, līdzinās aviācijas konstrukcijās izmantotajiem materiāliem. To izgatavošanas process ir lēts, tie ir praktiski, ekspluatācijā uzticami un videi draudzīgi. Patents uz šo ēkas izgudrojumu pieder Šveices kompānijai «The Wall AG».

Materiāla izgudrotāji atzīmē, ka interese par «Universālo pasaules māju» jau izrādījuši vairāku valstu pārstāvji. Piemēram, jau saņemts pasūtījums par 2,4 tūkstošu šādu māju celtniecību Nigērijā. Vācu labdarības organizācija «World Vision» plāno masveida «papīra ēku» celtniecību arī Zimbabvē.

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Horoskopi

Vairāk
18

2017. gada 18. novembris

Vārda dienas

Doloresa, AleksandrsZanders, Zandars, Latvīte, Latvis, Laisve, Dollija, Dolita, Brīvīte, Brīve, Brīva, Alesandrs, Aleksandris

Valūtu kursi

18.11.2017

Dienas skaistuma deva

Vairāk

Mēneša lasītākie raksti

Ienākt apollo.lv