Eiroparlamenta deputātiem algu maksās no Saeimas budžeta

Apollo
0 komentāru

Latvijas deputātiem Eiroparlamentā alga tiks maksāta no Saeimas budžeta, paredz otrdien Ministru kabinetā (MK) akceptētais likumprojekts par Latvijas Republikā ievēlēto Eiroparlamenta deputātu statusu un darbības finansēšanas kārtību.

Atalgojuma un ceļa izdevumu segšanai Saeimai tiks piešķirti papildu līdzekļi. MK rīkojums paredz, ka Finanšu ministrijai līdz grozījumiem likumā par valsts budžetu 2004. gadam jāpiešķir Saeimai Ls 44 030 no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem, lai nodrošinātu Eiroparlamenta deputātu mēneša amatalgu izmaksas un valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas.

Kā nosaka likumprojekts, Eiroparlamenta deputāts saņems mēneša amatalgu visā deputāta amata pienākumu pildīšanas laikā, sākot no pirmās Eiroparlamenta sēdes pēc vēlēšanām vai no dienas, kad iestājies Eiroparlamenta sastāvā cita deputāta vietā.

Deputāta mēneša amatalga tiks piesaistīta Centrālās statistikas pārvaldes oficiālajā statistikas paziņojumā publicētajam sabiedriskajā sektorā strādājošo iepriekšējā gada vidējās darba algas apmēram, kas noapaļots pilnos latos. Nosakot deputāta mēneša amata algu, piemēros koeficientu 3,2.

Eiroparlamenta deputāta mēneša amatalgu pārrēķinās ik gadu pēc valstī sabiedriskajā sektorā strādājošo iepriekšējā gada vidējās darba algas apmēra publicēšanas Centrālās statistikas pārvaldes oficiālajā statistikas paziņojumā. Deputāta mēneša amatalga tiks aplikta ar nodokļiem likumā noteiktajā kārtībā.

Likumprojekts vēl jāpieņem Saeimai.

Eiroparlamenta deputātiem algu maksās no Saeimas budžeta

Foto: AFP

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

21.09.2017
Ienākt apollo.lv