Eiropas Komisija atļāvusi DNB un «Nordea Bank» darbības apvienošanu Baltijas valstīs

Apollo
11 komentāri

Eiropas Komisija (EK) ir apstiprinājusi DNB un «Nordea Bank» darbības apvienošanu Baltijas valstīs, aģentūrai LETA pavēstīja banku pārstāvji.

Eiropas Komisija atļāvusi DNB un «Nordea Bank» darbības apvienošanu Baltijas valstīs

Foto: Ieva Makare/LETA

Bankās informēja, ka EK bez nosacījumiem ir apstiprinājusi «DNB Bank» un «Nordea Bank» kopuzņēmuma «Luminor Bank» izveidi Baltijas valstīs. Komisija izvērtējusi apvienošanās iespējamo konkurences ietekmi uz vairākiem privātpersonu un uzņēmumu banku tirgiem trijās Baltijas valstīs un secinājusi, ka apvienošanās neradīs bažas par konkurenci.

«Komisija secināja, ka paredzētā apvienošanās neradīs bažas par konkurenci, ņemot vērā spēcīgo konkurenci, ar ko saskarsies «Lumonor Group» pēc darījuma pabeigšanas, īpaši no SEB un «Swedbank», kā arī to, ka DNB un «Nordea» netiek uzskatītas par ļoti tiešiem konkurentiem valstīs, uz kurām attiecas darījums,» teikts EK paziņojumā.

Pēc banku pārstāvju vēstītā, darījums neietekmēs klientu apkalpošanu – tā noritēs kā ierasts. Klientu konti tiks saglabāti un maksājumu apstrāde tiks organizēta abās esošajās banku sistēmās atsevišķi, līdz klienti tiks pārvirzīti uz jaunizveidoto kopējo bankas sistēmu katrā no Baltijas valstīm.

Esošie DNB un «Nordea Bank» klienti saņems informāciju un papildu precizējumus pirms biznesa nodošanas.

Plānots, ka darījums tiks noslēgts 2017. gada ceturtajā ceturksnī.

«Nordea» publiskotā informācija liecina, ka banku apvienošanās procesā «Nordea Bank» Latvijas filiāle nodos biznesu «DNB Bankai», kura savukārt tiks pārdēvēta par «Luminor Bank».

Pēc aktīvu apmēra «Nordea Bank» Latvijas filiāle 2017. gada jūnija beigās bija ceturtā lielākā banka Latvijā, bet «DNB Banka» - septītā lielākā banka Latvijā, liecina Latvijas Komercbanku asociācijas dati.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

24.11.2017
Ienākt apollo.lv