Eiropas politiķi pauž bažas par populistu popularitātes pieaugumu

Apollo
0 komentāru

Parādu krīze, kas pārņēmusi vairākas Eiropas valstis, var novest pie politiskās elites «deleģitimācijas» un vairot galēji labējo populistu popularitāti, pirmdien atzinuši Alpbahas foruma dalībnieki.

Eiropas politiķi pauž bažas par populistu popularitātes pieaugumu

Foto: Scanpix/Reuters

Tiešais krīzes rezultāts varētu būt «demokrātijas krīze», un vairums foruma dalībnieku ieteikuši Eiropas politiskās varas un pilnvaru centralizāciju.

Taču bijušais Zviedrijas premjerministrs Jērans Pēršons un kādreizējais Somijas valdības vadītājs Pāvo Liponens bija vienisprātis, ka vieglāk ir noteikt diagnozi nekā īstenot pasākumus slimības novēršanai.

Pēršons, vēršoties pie Eiropas dienvidvalstu valdībām, aicināja ievērot «maksimālu caurskatāmību un godīgumu» un nepieļaut «nekādus grāmatvedības trikus». Savukārt Liponens, kurš gatavojas kandidēt uz Somijas prezidenta amatu, aicināja nostiprināt Eiropas federālās struktūras.

Tādi populisti kā partija «Īstie somi» parasti piedāvā tikai pseidorisinājumus, uzsvēra Liponens. Tomēr viņš atzina, ka populisti pauž «tautas patieso satraukumu par nabadzību un bezdarbu».

Tikmēr Pēršons uzsvēra, ka tāda mēroga valstu kā Grieķijas un Portugāles problēmas esot iespējams atrisināt ar jau esošajiem Eiropas instrumentiem.

«Taču, ja sāks grimt Francija, tā būs milzīga problēma,» atzina bijušais Zviedrijas premjers.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

21.11.2017
Ienākt apollo.lv