EK Latvijas budžetā ieskaitījusi 194 miljonus latu fondu finansējuma

Apollo
0 komentāru

Eiropas Komisija (EK) Latvijas budžetā ieskaitījusi Latvijas deklarētos 194 miljonus latu jeb 276 miljonus eiro Eiropas Savienības (ES) fondu finansējuma.

EK Latvijas budžetā ieskaitījusi 194 miljonus latu fondu finansējuma

Foto: Agnese Gulbe/LETA

To portālam «Apollo» pavēstīja Finanšu ministrijas (FM) Komunikācijas nodaļas pārstāve Agnese Beļkeviča.

Viņa informēja, ka no minētajiem 194 miljoniem latu Eiropas Reģionālās attīstības fonda finansējums ir atmaksāts aptuveni 131 miljona latu apmērā, bet Kohēzijas fonda finansējums - 62,9 miljonu latu apmērā.

Augusta sākumā FM kā ES fondu Revīzijas iestāde saņēma EK vēstuli, kurā, kā jau tika paredzēts, tā atzina, ka ES fondu Revīzijas iestādes darba kvalitāte ir apmierinoša, tādēļ apstiprināja Latvijas izdevumu deklarēšanas atjaunošanu. Tas nozīmēja, ka Valsts kase kā sertifikācijas iestāde varēja ierastajā kārtībā atsākt izdevumu deklarēšanu un maksājumu pieprasīšanu no EK pilnā apmērā.

Jau iepriekš ziņots, ka, ņemot vērā EK perioda vidū mainīto nostāju, īpaši Revīzijas iestādes neatkarības jautājumā, lai mazinātu riskus, FM pieņēma lēmumu uz laiku pārtraukt izdevumu deklarēšanu un maksājumu pieprasīšanu no EK līdz brīdim, kamēr tiks panākta vienošanās ar EK par abpusēji pieņemamu sistēmas risinājumu.
 

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

20.11.2017
Ienākt apollo.lv