EK viceprezidents: Eiro vērtība ir pārāk augsta

Apollo
56 komentāri

Eiropas Komisijas (EK) viceprezidents Antonio Tajāni trešdien izteicās, ka eiro ir pārvērtēts un aicināja eirozonas centrālās bankas palīdzēt eksportētājiem, samazinot Eiropas vienotās valūtas vērtību.

EK viceprezidents: Eiro vērtība ir pārāk augsta

Foto: Reuters/Scanpix

«Šodien eiro vērtība mūsu eksportam ir pārāk augsta,» sacīja Tajāni, mudinot Eiropas Centrālo banku (ECB) sekot ASV Centrālās bankas piemēram attiecībā uz dolāra pārvaldi.

Tajāni gan uzsvēra, ka šie ir viņa personiskie uzskati un viņš neizsaka komentārus EK vārdā.

Viņš arī aicināja ECB palīdzēt palielināt ekonomikas izaugsmi eirozonā, kur augsta eiro vērtība negatīvi ietekmē eksportu un reģiona joprojām vājo ekonomikas atlabšanu.

«Ja jūs vēlaties izmantot eiro mūsu ekonomikas labumam, tad ir svarīgi, lai nākamgad ECB strādātu ne tikai stabilitātes, bet arī izaugsmes labā,» sacīja EK viceprezidents.

Tajāni šobrīd atrodas Vjetnamā, lai palīdzētu ES uzņēmumiem darboties Dienvidaustrumāzijas Nāciju asociācijas (ASEAN) reģionā tūrisma, lauksaimniecības un ražošanas nozarēs.

Kā ziņots, ECB pagājušajā ceturtdienā pārsteidza finanšu tirgus, pieņemot lēmumu par 0,25 procentpunktiem samazināt bāzes procentu likmi līdz 0,25%, kas ir rekordzems līmenis.

ECB vadītājs Mario Dragi gan noraidīja apgalvojumus, ka procentu likmes samazinājums saistīts ar eiro vērtības pieaugumu.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

24.10.2017
Ienākt apollo.lv