Ekonomiste: Nekustamā īpašuma tirgū attīstības tempi nav tik strauji, kā gribētos

Apollo
19 komentāri

Lai gan nekustamā īpašuma tirgū pēc burbuļa plīšanas atkal ir novērojamas izaugsmes tendences, tomēr tempi nav tik strauji, kā gribētos, starptautiskajā konferencē «Nekustamais īpašums un būvniecība Baltijā 2013» atzina DNB bankas vecākā ekonomiste Jekaterina Rojaka.

Ekonomiste: Nekustamā īpašuma tirgū attīstības tempi nav tik strauji, kā gribētos

Foto: Scanpix/Reuters

Viņa norādīja, ka ir redzama neliela izaugsme kopš 2009.gada, kas saistīta arī ar transakciju skaita palielināšanos nekustamā īpašuma tirgū, taču tempi nav tik dinamiski, kā gribētos, vienlaikus gan tie ir pamanāmi. Īpaši viņa izcēla Baltijas valstis, kur šie tempi ir redzamāki salīdzinājumā ar eirozonas valstīm, kur viss vēl ir mērenos tempos. Kā vienīgais izņēmums eirozonā esot Vācija, kas, pateicoties savai konservatīvajai politikai, īpašus satricinājumus nekustamā īpašuma tirgū neizjuta, pauda ekonomiste.

Kā pozitīva tendence esot investoru intereses palielināšanās par nekustamā īpašuma nozari, kas esot saistošāka par citām alternatīvām, kur ieguldīt naudu. «Nauda ir, un tās ir diezgan lielas summas. Ieguldīt bankā uz minimāliem procentiem nav jēgas, riskēt ar obligācijām - tāpat,» sacīja Rojaka, piebilstot, ka tieši šī iemesla dēļ nekustamā īpašuma tirgus investoriem šķiet tik saistošs. Liela daļa investoru esot atzinuši, ka viņiem ir parādījušās jaunas perspektīvas, un tās ir ļoti saistošas, jo procentu likmes ir ļoti zemas. Interesi veicina arī saistošais nekustamo īpašumu piedāvājums ne tikai Baltijas valstīs, bet arī eirozonas valstīs.

Tomēr vieglāk ir tiem investoriem, kuriem ir pašiem savi līdzekļi, un tie nav jāaizņemas bankā, jo joprojām ir grūtības ar kreditēšanas politiku. Viņa prognozēja, ka arī turpmākajos gados vēl būs jāsaskaras ar problēmām, kas saistītas ar kredītu saņemšanu, jo, viņasprāt, tā politika, ko realizē eirozona, īpašus rezultātus nedod, pat neskatoties uz to, ka procentlikmes ir samazinājušās līdz minimumam. «Tuvākajā nākotnē kredītu saņemšana kļūs tikai grūtāka,» viņa prognozēja.

Taču negatīvi esot tas, ka nekustamā īpašuma tirgus joprojām ir sarežģīts, un pieeja projektu finansēšanai joprojām būs apgrūtināta vēl vismaz turpmākos piecus gadus, un nekustamā īpašuma tirgus vēl stagnēs. Savukārt cenu un procentu likmēm būs vērojams pieaugums.

Pēc viņas domām, tā krīze, ko piedzīvo eirozona, tik drīz nebeigsies, un izredzes, ka eirozona ātriem tempiem atjaunos stabilitāti, attālinās.

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Horoskopi

Vairāk
18

2017. gada 18. novembris

Vārda dienas

Doloresa, AleksandrsZanders, Zandars, Latvīte, Latvis, Laisve, Dollija, Dolita, Brīvīte, Brīve, Brīva, Alesandrs, Aleksandris

Valūtu kursi

18.11.2017

Dienas skaistuma deva

Vairāk

Mēneša lasītākie raksti

Ienākt apollo.lv