Ekonomists: Latvija ir netaisnīgākā valsts ES

Apollo
0 komentāru

Latvija ir netaisnīgākā valsts Eiropas Savienībā (ES), jo tajā ir ļoti liela nevienlīdzība iedzīvotāju ienākumu sadalē, piektdien Latvijas Radio teica ekonomists Jānis Ošlejs.

Bezpajumtnieks

Bezpajumtnieks.

Foto: Reuters/Scanpix

Ekonomists uzskata, ka šāda nevienlīdzība ilgi nevar turpināties.

Ja valdība mainīs nodokļu sistēmu, noteikti nedrīkstētu piemērot papildu nodokļus neaizsargātākajām iedzīvotāju grupām. Valstij jārūpējas par mazturīgajiem, uzsvēra ekonomists.

Viņš pauda uzskatu, ka ar nodokli jāapliek patēriņš, bet tā, lai tas neskartu neaizsargātākās grupas. Pēc ekonomista domām, jāpalielina nekustamā īpašuma nodoklis. Tas arī novērstu vēl vienu nekustamo īpašumu «burbuli» nākotnē, teica ekonomists, norādot, ka vēl vienu «burbuli» Latvija varētu nepārdzīvot.

Jautāts, vai Latvijai jāsatraucas, ka Starptautiskas Valūtas fonds varētu nepiešķirt nākamo aizdevuma daļu, ņemot vērā, ka lielāko finansējuma daļu mūsu valstij sniedz Eiropas Komisija, Ošlejs atbildēja, ka par to noteikti jāuztraucas, jo, nesaņemot Starptautiskas Valūtas fonda aizdevumu, atkal sāktos baumas par lata stabilitāti.

Jau ziņots: ES statistikas biroja «Eurostat» dati liecina, ka Latvijā ir ļoti liela nevienlīdzība iedzīvotāju ienākumu sadalē. Mūsu valstī 20% bagātāko iedzīvotāju vidēji pelna 6,3 reizes vairāk nekā 20% iedzīvotāju. Augstāks rādītājs ir tikai Portugālē (6,5 reizes).

Pēc «Eurostat» datiem, Latvijā ir arī lielākais nabadzīgo iedzīvotāju īpatsvars ES.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

19.11.2017
Ienākt apollo.lv