Eksperti: Automašīnu tirdzniecība pasaulē šogad pieaugs par 3%

Apollo
2 komentāri

Automašīnu, autobusu, specializēto transportlīdzekļu un kravas automobiļu pārdošanas apjoms pasaulē šogad varētu pieaugt par 3%, salīdzinot ar 5% izaugsmi pērn, paziņoja Starptautiskā Autoražotāju asociācija (OICA).

Eksperti: Automašīnu tirdzniecība pasaulē šogad pieaugs par 3%

Foto: AFP/Scanpix

Prognozes, kas prezentētas Ženēvas Starptautiskajā autoizstādē, balstītas uz datiem, ko nodrošinājušas nacionālās automašīnu federācijas trīs ceturtdaļās OICA dalībvalstu.

Asociācija lēš, ka automašīnu pārdošanas apjoms Ķīnā, kas ir pasaulē lielākais automobiļu tirgus, šogad palielināsies par 7% - līdz 20,6 miljoniem vienību. Savukārt otrajā lielākajā tirgū - ASV - automobiļu tirdzniecības apjoms varētu pieaugt par 6% un sasniegt 15,7 miljonus vienību.

Turpretī Japāna piedzīvos kritumu 12% apmērā - līdz 4,7 miljoniem automašīnu, ņemot vērā negatīvās sekas pēc ekonomikas stimulēšanas programmas, kas īstenota pēc 2011.gada cunami katastrofas un pērn izraisīja strauju automobiļu tirdzniecības pieaugumu. Tikmēr automašīnu tirgus Vācijā varētu samazināties par 2%, Lielbritānijā - par 1%, bet Francijā - par 5%, prognozē OICA.

Asociācija norāda, ka automašīnu tirdzniecības apjoms pasaulē pērn veidoja 81,7 miljonus vienību, kas ir par 5% vairāk nekā 2011.gadā. Arī automobiļu ražošana pieaugusi par 5% - līdz 84,1 miljonam vienību.

OICA vēsta, ka laika periodā no 2011.gada līdz 2012.gadam visi pasaules lielākie reģioni uzrādījuši pārdošanas apjoma pieaugumu, izņemot Dienvidameriku un Centrālameriku, kā arī, protams, krīzes skarto Eiropu.

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Komentētākie raksti

Satiksmes ierobežojumi

Vairāk

Valūtu kursi

18.11.2017
Ienākt apollo.lv