Eksperti: Itālija piedzīvos maksātnespēju

Apollo
0 komentāru

Itālija, visticamāk, piedzīvos maksātnespēju, bet Spānija no šīm problēmām varētu izkļūt cauri sveikā, ceturtdien prognozēja Lielbritānijas Ekonomisko un biznesa pētījumu centrs (CEBR).

Eksperti: Itālija piedzīvos maksātnespēju

Foto: Scanpix/Ap

Centrs norādīja, ka izveidojis labu un sliktu scenāriju šīm abām valstīm un Itālija nevarēs pildīt savas parādsaistības, pat neskatoties uz procentu likmju kritumu, ja vien tās ekonomika strauji nepalielinās izaugsmi.

«Reāli skatoties, Itāliju sagaida defolts, bet Spānija no maksātnespējas varētu izvairīties,» pavēstīja CEBR.

Lai arī Itālija spējusi īstenot stingru budžeta disciplīnu un plāno likvidēt deficītu līdz 2014.gadam, apjomīgo parādsaistību dēļ tā nebūs spējīga izvairīties no maksātnespējas, ja tā nepalielinās izaugsmi, prognozē centra eksperti.

CEBR aprēķinājis, ka Itālijas parādsaistību apjoms pieaugs no 128% līdz 150% no iekšzemes kopprodukta (IKP) līdz 2017.gadam, ja obligāciju procentu likme saglabāsies virs pašreizējiem 6% un izaugsme nespēs palielināties.

Valsts IKP šā gada pirmajā ceturksnī pieaudzis vien par 0,1%.

«Pat tad, ja aizdevumu izmaksas samazināsies zem 4%, viņu izaugsme ir tik vāja, ka mēs prognozējam parādsaistību apjomu attiecībā pret IKP 2018.gadā 123% apmērā,» teikts centra paziņojumā.

CEBR vēsta, ka situācija labāka ir Spānijai, jo tās parādsaistības ir krietni mazākas. Pat centra izstrādātā sliktākā scenārija gadījumā Madrides parādsaistību apjoms nepārsniegs 75% no IKP.

«Lai arī tās ir cerības, bet pastāv reāla iespēja, ka Spānija varētu izvairīties no maksātnespējas un parādsaistību restrukturizācijas, ja vien to negatīvi neietekmēs citu valstu situācija,» norāda centrs.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

23.10.2017
Ienākt apollo.lv