Eksperts: Traģēdijas iemesli jau skaidri Video Attēlu galerija

Apollo
85 komentāri

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) inženierzinātņu doktors, viens no ekspertu komisijas pārstāvjiem, Latvijas Televīzijas raidījumam «Panorāma» sacījis - galvenajos vilcienos Zolitūdes traģēdijas iemesli jau ir skaidri.

Inženierzinātņu doktors Aigars Ūdris atklāj - policijas savāktie materiāli un pirmie izmeklēšanas eksperimenti atklājuši tādu ainu, ka nav jābūt ārvalstu ekspertam, lai saprastu iegruvuma iemeslus. 

«Šajā situācijā izrādījās, ka uz vietas objektā bija iespējams iegūt šos te lietišķos pierādījumus pietiekami lielā apjomā,» viņš pauda. 

Viņš sacīja: «Principā pamatvilcienos situācija ir skaidra. Vēl neapšaubāmi būtu jāveic virkne izmeklēšanas eksperimentu, materiālu īpašības pārbaudes, šobrīd jau tiek uzsākts darbs pie atsevišķu būvelementu fizikāli mehānisko īpašību novērtēšanas.»

Proti, runa ir par atsevišķu parametru precizēšanu, kuriem neapšaubāmi būs būtiska loma gala slēdziena sagatavošanā, Ūdris atzina. Šie precizēšanas darbi prasīs vismaz pāris mēnešu un pie tā strādās seši līdz astoņi universitātes eksperti. 

Izmeklēšanas interesēs atklāto pagaidām izpaust nedrīkst 

Vaicāts, vai RTU iepriekšējā sadarbība ar tagad vērtējamo uzņēmumu «Re&Re» neietekmēs slēdzienu, Ūdris norāda: «Praktiski visi būvinženieri ir mācījušies RTU, praktiski nav vispār iespējams darboties Latvijā ekspertīžu ietvaros, ja būs runa par to, ka būs konkrēta saistība,» sacīja Ūdris.  

Vairāk skaties «Panorāmas» sižetā! 

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

12.12.2017
Ienākt apollo.lv