Eksperts Ukrainas politikā prognozē «spēcīgus satricinājumus»

Apollo
0 komentāru

Pēc svētdien notikušajām Ukrainas prezidenta vēlēšanām valsts politiskajā dzīvē gaidāmi «spēcīgi satricinājumi», uzskata politologs Kārlis Daukšts.

Eksperts Ukrainas politikā prognozē «spēcīgus satricinājumus»

Foto: Scanpix/Reuters

«Tūliņ sāksies ļoti spēcīgs juku laiks. Gaidāmi ļoti spēcīgi satricinājumi Ukrainas politiskajā dzīvē un nestabilitātes periods,» prognozēja eksperts.

Daukšts domā, ka prezidenta vēlēšanu rezultāti tiks apstrīdēti un Reģionu partijas līderis Viktors Janukovičs prezidenta amatā varētu tikt apstiprināts vien ar tiesas lēmumu.

Tāpat viņš pieļauj, ka Janukovičs, kļūstot par prezidentu, var mēģināt īstenot parlamenta atlaišanas mehānismu, kas atkal radītu politisko nestabilitāti valstī.

Savukārt par pirmo soli prezidenta amatā, kas liecinātu par valsts tālāko ārpolitisko ceļu, eksperta vērtējumā varētu kļūt lēmums pievienoties vai nepievienoties Krievijas, Baltkrievijas un Kazahstānas muitas ūnijai. Ja Kijeva izlemtu pievienoties, tas varētu ietekmēt arī Latvijas ekonomisko sadarbību ar Ukrainu.

Kopumā gan Daukšts uzskata, ka Janukovičs starptautiskajā arēnā saglabās retoriku par Ukrainas virzību uz Eiropu. Vienlaikus Janukovičam nāksies pierādīt pašiem ukraiņiem, ka viņš nav Maskavas ieliktenis.

Jau ziņots, ka svētdien notikušajā Ukrainas prezidenta vēlēšanu otrajā kārtā opozīcijas Janukovičs ieguvis 48,59% balsu, bet premjerministre Jūlija Timošenko - 45,82% balsu, liecina jaunākie Centrālās vēlēšanu komisijas dati, kas iegūti pēc 98,47% vēlēšanu protokolu apstrādāšanas.

4,38% vēlētāju balsojuši pret abiem kandidātiem. Pavisam vēlēšanās piedalījušies 69,14% vēlētāju.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

24.11.2017
Ienākt apollo.lv