Ekspertu padomi, kā pareizi un nekaitīgi šķaudīt

Apollo
25 komentāri

Ja iepriekš uzskatīji, ka šķaudot vispareizāk ir aizsegt muti ar kabatas lakatiņu, tad zini, ka esi kļūdījies, jo austrāliešu eksperti noskaidrojuši, ka, ja vēlies efektīvāk izvairīties no baktēriju izplatības, šķaudīt vajag elkoņa locītavā.

Ekspertu padomi, kā pareizi un nekaitīgi šķaudīt

Foto: sidknee23, CC BY-NC-ND 2.0

Kā vēsta izdevums «The Daily Telegraph», plaši lietotā šķaudīšanas metode, kad mutei priekšā tiek aizlikts kabatas lakatiņš, ir nepareiza, tāpēc, gan apkārtējo veselības, gan etiķetes labad, labāk būtu izmantot Amerikas kultūrā bieži piekopto «šķaudīšanu elkonī».

«ASV bērni jau no mazotnes tiek mācīti, ka šķaudot mutei priekšā labāk aizlikt elkoņa locītavu, nekā kabatas lakatiņu, tāpēc mums, austrāliešiem, vajadzētu pārskatīt savas bērnu audzināšanas metodes šķaudīšanas ziņā,» komentēja Sidnejas Universitātes profesors Gajs Eslisks.

Arī profesors Lindsejs Greisons atbalsta «šķaudīšanu elkonī» un uzskata, ka tā mikrobiem ir daudz grūtāk izplatīties gaisā.

«Šķaudīšanai vai klepošanai elkoņa locītavā vajadzētu kļūt par jaunu labas etiķetes piemēru, jo tā ir labāka par šķaudīšanu piešņauktā kabatas lakatiņā vai plaukstās. Neviens negrib saskarties ar cilvēku, kuram kabatā ir piešķaudīta salvete, vai, ja šķavu viņš tikko apturējis ar plaukstām,» komentēja Greisons.

Lielbritānijā veselības organizācijas nesen sarīkoja plašu kampaņu, kuras laikā cilvēki tika izglītoti, ka salvete pēc lietošanas ir nekavējoties jāizmet ārā, bet rokas jānomazgā. Savukārt jaunākie pētījumi liecina, ka vēl efektīvāk izvairīties no mikrobu izplatības ir šķavu apturot ar elkoņa locītavu.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

22.11.2017
Ienākt apollo.lv