Eksprezidenti pārsteidz Zatlera paziņojums

Apollo
0 komentāru

Bijušo Valsts prezidenti Vairu Vīķi-Freibergu pārsteidz Valsts prezidenta Valda Zatlera piektdienas vakara paziņojums, ka viņš ir zaudējis uzticību premjeram Ivaram Godmanim (LPP/LC).

Vaira Vīķe-Freiberga

Vaira Vīķe-Freiberga

Foto: AFI

Intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam «100. pants» Freiberga gan atzina,, ka šo paziņojumu uztver ļoti nopietni.

Vīķe-Freiberga atzina, ka izvērtējot premjera pretrunīgos paziņojumus par valdības reorganizāciju, viņai radies iespaids, ka premjers kaut ko mēģina darīt, taču viņam nesanāk.

Jautāta, kādai vajadzētu būt premjera reakcijai uz šo Zatlera paziņojumu, eksprezidente sacīja, ka pirmais, kas steidzami Godmanim būtu jādara, būtu jāaicina Zatlers uz «vienu sirsnīgu sarunu». «Man izskatījās, ka viņš centās. Vai viņš tiešām centās, vai tā bija izrādīšanās - to nu es nemāku teikt, tiešām nezinu,» sacīja bijusī prezidente.

Taču viņa atgādināja, ka jauna valdība būs tikai tad, kad Saeima nobalsos par neuzticību Godmanim, vai ja Godmanis pats paziņos par demisiju. «Atlaist nevienu premjeru mūsu Satversme neatļauj, tas ir tikai un vienīgi pašas Saeimas rokās,» viņa atgādināja.

Tomēr, pēc viņas domām, šis Zatlera solis bija kā aicinājums Godmanim pašam atkāpties un viņa prognozē, ka pirmdien Godmanis uz tikšanos pie Zatlera varētu ierasties ar savu atlūgumu.

«Šis man šķiet ir viņa spiediens aicinājumam premjeram pašam iesniegt atlūgumu,» komentēja eksprezidente.

Viņa arī uzsver, ka pašreizējā politiskā situācija var ļoti nopietni kaitēt Latvijas starptautiskajam tēlam, jo citas valstis tagad nopietni pievērsīs uzmanību Latvijā notiekošajam.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

19.11.2017
Ienākt apollo.lv