Elitāro NĪ ziņā Jūrmala 14. vietā Eiropā

Apollo
0 komentāru

Kataloga «m2» redakcijas rīcībā ir informācija, ka Latvijas galvenajā kūrortpilsētā — Jūrmalā — «treknajos gados» notikuši apartamentu pārdošanas darījumi par cenu, kas pārsniegusi 9000 eiro par kvadrātmetru. Taču tas, tā sakot, ieskaitāms jau aizgājušo laiku kontā.

Elitāro NĪ ziņā Jūrmala 14. vietā Eiropā

Foto: «Apollo»

Pašlaik Jūrmala atrodas tikai tā reitinga topa otrajā desmitniekā, kuru sagatavojusi kompānija «MAR Consult» par Eiropas kūrortpilsētām ar visdārgāko elitāro nekustamo īpašumu. Minētā reitinga galvgalī ir Monako. Vecās pasaules pirmais numurs piešķirts dzīvojamajam kompleksam «Sea Side Plaza». Šī ēka tika uzcelta 1993. gadā, taču nesen tajā veikts kapitālremonts. Apartamenti šeit tiek pārdoti par cenu, kas svārstās no 50 000 līdz 130 000 eiro par kvadrātmetru (!), bet cenas vidējais rādītājs veido 84 500 eiro par kvadrātmetru.

Reitinga 2. vietā tā autori ierindojuši deviņu stāvu kompleksu «Boulevard de la Croisette», kas atrodas Kannās. Vidējā dzīvojamās platības cena tajā ir 38 200 eiro kvadrātmetru. Cenrādī norādītās cenas ir 34 500 līdz 40 500 eiro robežās par kvadrātmetru.

Bet reitinga 3. vietu izpelnījies ne jau pats saulainākais Eiropas kūrorts — Dānijas Helerups (Kopenhāgenas daļa). Komplekss «Tuborg Biulevard», kas sastāv no divām sešu stāvu ēkām, tika uzcelts 2008. gadā. Raksturīgi ir tas, ka no katra kompleksā esošā dzīvokļa logiem paveras skats uz jūru. Blakus mājām atrodas jahtu un kuteru stāvvieta. Dzīvojamo platību šeit var iegādāties par cenu, kas svārstās no 9500 līdz 14 000 eiro par kvadrātmetru.

Visdārgāko daudzdzīvokļu māju piecniekā iekļuvuši: Spānijas kūrortā Puerto Banus uzbūvētais apartamentu un minivillu komplekss «Laguna de Banus» (mājokļa vidējā cena tajā ir 13 100 eiro par kvadrātmetru) un Krievijas kūrorts Soči. 2014. gada Baltās olimpiādes galvaspilsētā realizēts projekts «Millenium Towers», kura apartamenti un divstāvu nojumes pieejamas par cenu 6000–15 500 eiro par kvadrātmetru.

Bet kas ir ar Jūrmalu? Tai reitinga izveidotāji piešķīruši 14. vietu, turklāt par objektu ar visdārgāko mājokli kūrortā nosaukts Lielupes projekts «Aristos». Kompānijas «MAR Consult» pārskatā norādīta dzīvokļu vidējā cena tajā — 6300 eiro par kvadrātmetru. Tiesa, pēc kataloga «m2» redakcijas rīcībā esošās informācijas, par šādu cenu šodien pircējiem vairs neviens neko te nepiedāvā. Projekta attīstītāji ir Krievijas biznesmeņi.


Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Horoskopi

Vairāk
21

2017. gada 21. novembris

Vārda dienas

Zeltīte, AndisAndars, Jona, Zlata, Zeltiņa, Zelta, Viliberts, Vilibalds, Vilfrīds, Vilfrida, Vigurds, Vigra, Vigorts, Vigors, Ando, Andijs, Andejs, Jonass

Valūtu kursi

21.11.2017

Dienas skaistuma deva

Vairāk

Mēneša lasītākie raksti

Ienākt apollo.lv