Endziņš: Ekonomikas izrāviens nākamgad nav sagaidāms

Apollo
50 komentāri

2014.gadā ekonomikas izrāviens nav sagaidāms, jo tam nav pamata, šodien diskusijā «Latvijas biznesa gada pārskats: izaicinājumi uzņēmējiem 2014» atzina Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) valdes priekšsēdētājs Jānis Endziņš.

Endziņš: Ekonomikas izrāviens nākamgad nav sagaidāms

Foto: Edijs Pālens/LETA

Vērtējot nākamā gada budžetu, Endziņš norādīja, ka ekonomikas izrāviena nodrošināšanai 2014.gadā paredzētā «degviela» ir samazinātie darbaspēka nodokļi, uzņēmuma ienākuma nodokļa atlaides un elektrības cenu pieauguma ierobežošana.

Tajā pašā laikā viņš pauda bažas, ka Latvijas ekonomika nākamgad neattīstīsies vēl straujāk kā patlaban.

«Nav pamata domāt, ka izaugsme samazināsies, - tā saglabāsies. Tomēr domāju, ka 2014.gadā nebūs ekonomikas izrāviena, jo tam nav pamata. Arī valdība ir pateikusi, ka valsts iekšzemes kopprodukts nākamgad augs par 4,2 procentpunktiem, lai gan patlaban tas aug par 4,4 procentpunktiem. Tas nozīmē, ka valdība plāno nelielu samazinājumu,» norādīja LTRK vadītājs.

Kā ziņots, Saeima šonedēļ pēc vairāk nekā pusdiennakti garām debatēm pieņēma nākamā gada valsts budžetu.

Par budžeta pieņemšanu nobalsoja 55 deputāti, savukārt pret bija 38 deputāti. Budžeta pieņemšana notika bez lieliem pārsteigumiem, atbalstu gūstot vien dažiem valdošajā koalīcijā nesaskaņotiem priekšlikumiem.

2014.gada valsts budžetā kā prioritāri ir noteikti pasākumi sabiedrības ienākumu nevienlīdzības mazināšanai, lielāku nodokļu samazinājumu paredzot iedzīvotājiem ar zemiem ienākumiem un ģimenēm ar bērniem, pasākumi cīņai ar ēnu ekonomiku, kā arī demogrāfiskās situācijas uzlabošanai.

Kā vēstīts, atzīmējot apjomīgā pētījuma «Latvijas biznesa gada pārskata 2013» iznākšanu, šodien notika diskusija «Latvijas biznesa gada pārskats: izaicinājumi uzņēmējiem 2014». «Latvijas biznesa gada pārskata 2013» izdevumā apkopota informācija par nozarē strādājošām firmām, kas veido 98% no visu Latvijas uzņēmumu apgrozījuma un kurās nodarbināti 67% darba ņēmēju Latvijā.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

20.10.2017
Ienākt apollo.lv