EP apstiprina jauno kohēzijas politiku, paredzot 325 miljardus eiro reģioniem

Apollo
9 komentāri

Eiropas Parlaments (EP) trešdien pieņēma galvenos noteikumus ES Kohēzijas politikas īstenošanai laikposmā no 2014. gada līdz 2020. gadam, paredzot 325 miljardus eiro reģioniem, portālam «Apollo» pavēstīja EP Informācijas biroja Latvijā preses sekretāre Marta Rībele.

EP apstiprina jauno kohēzijas politiku, paredzot 325 miljardus eiro reģioniem

Foto: Giampaolo Squarcina, CC BY-NC-ND 2.0

Deputātiem izdevies saglabāt būtisku finansējumu ES reģioniem ar uzsvaru uz  attīstības projektiem un taisnīgumu lēmumu pieņemšanā. Tāpat EP izdevies panākt arī birokrātijas mazināšanu attiecībā uz līdzekļu apguvi.

«Dalībvalstis un reģioni turpmāk varēs vairāk koncentrēties uz programmu un projektu īstenošanu un ietekmi, mazāk satraucoties par administratīvajām  formalitātēm», norādīja Reģionālās attīstības komitejas priekšsēdētāja Danuta Hubnere, kas vadīja EP sarunu grupu arī likumdošanas sarunās ar dalībvalstīm.

«Kohēzijas politika arī nākamos septiņus gadus būs galvenais ES publiskā finansējuma avots, un tās jaunie noteikumi nodrošinās «gudrākus» ieguldījumus. Jauno kohēzijas politiku bija būtiski saskaņot ar ES vispārējās izaugsmes stratēģiju «Eiropa 2020», lai ieguldījumi pārdomātā, noturīgā un iekļaujošā izaugsmē vestu Eiropu uz ekonomisku, sociālu un teritoriālu kohēziju», viņa piebilda.

«Pieci ieguldījumu fondi, ko tagad koordinēs ar kohēzijas «Kopīgo noteikumu» regulu, ir galvenais likumiskais satvars ES budžeta ieguldījumiem. Kohēzijas finansējums no līdzšinējās kompensējošās un uz pāreju vērstas pieejas pārtaps mērķtiecīgā ieguldījumu instrumentā, kura pamatā ir zināšanas, ilgtspēja un jaunu darbavietu radīšana», norādīja par Kopīgo noteikumu regulu atbildīgais EP deputāts  Lamberts van Nistelroijs.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

17.10.2017
Ienākt apollo.lv