EP iesniegts likumprojekts, kas paredz atklāt patiesos ofšoru īpašniekus Attēlu galerija

Apollo
15 komentāri

Eiropas Parlamentā (EP) iesniegts likumprojekts, kas paredz atklāt patiesos ofšoru īpašniekus.

EP iesniegts likumprojekts, kas paredz atklāt patiesos ofšoru īpašniekus 2 attēli Atvērt

Foto: Ieva Čīka/LETA

Eiropas Parlamenta (EP) deputāts Krišjānis Kariņš (V) šodien iesniedzis atbildīgajā Ekonomikas un monetāro jautājumu komitejā likumprojekta tekstu direktīvai, kas paredz ierobežot naudas «atmazgāšanu» un ārzonu uzņēmumu darbību, atklājot to patiesos labumu guvējus.

Kā portālam «Apollo» skaidroja Kariņa padomniece preses jautājumos Ieva Zīberga, izstrādātais likumprojekta teksts paredz uzlabojumu veikšanu ES dalībvalstu uzņēmumu reģistros un starpvalstu sadarbību, atklājot patiesos labuma guvējus.

«Eiropā ir nepieciešamas jaunas darbavietas un investīcijas. Negodīga konkurence un izvairīšanās no nodokļu nemaksāšanas to neveicina. Lai uzlabotu investīciju klimatu Eiropā, nepieciešams uzlabot uzņēmumu reģistru dalībvalstīs, nosakot, ka ir jāatklāj patiesie labuma guvēji. Tas ļautu uzzināt kam un kur ir jāmaksā nodokļi, veicinātu godīgu konkurenci un līdz ar to arī uzlabotu investīciju klimatu,» uzsver Kariņš.

Darbs pie direktīvas, kura tiek izstrādāta, lai nepieļautu finanšu sistēmas izmantošanu nelikumīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanai un teroristu finansēšanai, aizsākās šā gada pavasarī. Plānots, ka atbildīgajā Ekonomikas un monetāro jautājumu komitejā Kariņš likumprojektu prezentēs 28.novembrī un līdz 5. decembrim EP deputāti varēsi iesniegt savus priekšlikumus. Balsojums EP plenārsēdē par likumprojektu paredzēts 2014. gada pavasarī.

Naudas «atmazgāšana» ir globāla problēma, un tās apjomi veido līdz 5% no pasaules kopējā IKP. Draudi, kurus rada naudas «atmazgāšana» joprojām pieaug. Tāpēc Eiropas Komisija (EK) ir izvirzījusi priekšlikumu par  jaunu likumprojektu, kurš vērsts pret finanšu sistēmas izmantošanu nelikumīgu iegūtu līdzekļu legalizēšanai un teroristu finansēšanai. Pēc EK aprēķiniem ieguvums no patiesā labuma guvēja atklāšanas uzņēmumu reģistros ES valstīs sastādītu 70 miljonu eiro gadā.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

11.12.2017
Ienākt apollo.lv