EP prezidents brīdina par Grieķijas eirozonas pamešanas sekām

Apollo
0 komentāru

Eiropas Parlamenta (EP) prezidents Martins Šulcs piektdien brīdināja par Grieķijas izstāšanos no eirozonas, uzsverot, ka valsts ekonomika sabruktu dažu dienu laikā, ja tā atteiktos no Eiropas vienotās valūtas.

EP prezidents brīdina par Grieķijas eirozonas pamešanas sekām

Foto: AP/Scanpix

«Liela daļa cilvēku uzskata, ka tās būtu negatīva cikla beigas, taču es domāju, ka tas būtu pat vēl negatīvāka cikla sākums,» norādīja Šulcs, atrodoties Atēnās, kur viņš gatavojas tikties ar Grieķijas prezidentu Karolu Papuliju.

Bažas par iespējamu Grieķijas izstāšanos no eirozonas saasinājušās pēc 6.maijā notikušajām pirmstermiņa vēlēšanām, kurās nevienai partijai neizdevās izcīnīt pārliecinošu uzvaru.

Turklāt vēlēšanās smagu sakāvi piedzīvoja divu lielāko partiju koalīcija, kas īstenoja bargus taupības pasākumus, lai glābtu valsti no bankrota.

«Es nesaku, ka šāda iespēja nepastāv, taču es to uzskatu par ļoti riskantu,» sacīja Šulcs, prognozējot, ka Grieķijas ekonomika «sabruktu dažu dienu laikā» un liktu Eiropas valstīm atvēlēt vēl vairākus miljardus eiro ārkārtas palīdzības sniegšanai.

Kā ziņots, ārkārtas vēlēšanas Grieķijā varētu tikt rīkotas 17.jūnijā.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

24.09.2017
Ienākt apollo.lv