ERAB iegādāsies 25% «Citadeles bankas» kapitāla daļu

Apollo
0 komentāru

Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības banka (ERAB) iegādāsies kapitāla daļas arī jaunajā no AS «Parex banka» izdalītajā bankā AS «Citadele banka».

ERAB iegādāsies 25% «Citadeles bankas» kapitāla daļu

Foto: Ieva Čīka/LETA

To šodien pēc slēgtās valdības sēdes, kurā tika izskatītas šī darījuma tehniskās nianses, žurnālistiem sacīja satiksmes ministrs Kaspars Gerards (TB/LNNK).

Valdība šodien devusi atļauju Privatizācijas aģentūrai pārdot ERAB 25% plus vienu akciju no «Citadeles bankas» kapitāla, kurš patlaban ir 103 miljoni latu. Līdz ar to ERAB ieguldījums jaunajā finanšu institūcijā varētu būt ap 25 miljoniem latu.

Jau ziņots, ka šā gada 23.martā Ministru kabinets pieņēma lēmumu no «Parex bankas» izdalīt daļu aktīvu un veidot jaunu banku. 30.jūnijā «Citadeles banka» tika reģistrēta Komercreģistrā, savukārt 29.jūnijā banka saņēma Finanšu un kapitāla tirgus komisijas licenci kredītiestādes darbībai.

Bankas dibinātāja ir Privatizācijas aģentūra.

«Parex bankas» labo aktīvu pārnešanu jaundibinātajā «Citadeles bankā» plānots īstenot naktī uz 1.augustu. Jaunā banka pārņems esošās «Parex bankas» filiāles, lielāko daļu aktīvu, darbības un operācijas.

Pašreizējās «Parex bankas» 76,6% akciju īpašnieks ir Privatizācijas aģentūra, bet 19,7% - ERAB.

Atbildīgie ministri jau informējuši, ka bankas restrukturizācija norit pēc plāna, bet Eiropas Komisijas lēmums par iesniegto «Parex bankas» restrukturizācijas plānu varētu būt zināms rudenī.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

20.11.2017
Ienākt apollo.lv