ERC vadītājs: Nākamajā gadā rallija čempionāts būs iespaidīgākais vēsturē

Apollo
4 komentāri

Turpinot attīstīties, 2014.gadā Eiropas autorallija čempionāta (ERC) seriāls būs iespaidīgākais tā 60 gadu pastāvēšanas vēsturē, pārliecināts ir sacensību vadītājs Eiropas Motosporta attīstības organizācijas direktors Fransuā Ribeiro.

ERC vadītājs: Nākamajā gadā rallija čempionāts būs iespaidīgākais vēsturē

Foto: Kaspars Poriņš/Apollo

Ribeiro tic, ka R5 kategorijas automašīnu ienākšana, kas papildinās «Super 2000» un reģionālās rallija automašīnas, pārveidos ERC par sacensībām, kurās vēlēsies braukt daudzi.

«Nākamajā gadā mums būs superspēcīgs čempionāts ar trīs tipa R5 automašīnām tirgū,» izteicies Ribeiro, stāstot, ka šīs klases automašīnas ražos «M-Sport», «Citroen» un «Peugeot». «Tāpat tirgū ir vairāk nekā 300 S2000 klases mašīnas.»

«Nākamais gads, iespējams, būs labāks nekā veiksmīgākās «Intercontinental Rally Challenge» (IRC) sezonas, kad brauca ļoti daudzas automašīnas,» salīdzinājis Ribeiro. Pašlaik ERC organizē uzņēmums «Eurosport Events», kas iepriekš vadīja tieši IRC seriālu.

Ribeiro atzinis, ka nākamajā sezonā sacensību kalendārs no 13 posmiem tiks samazināts līdz 11-12 sacensībām. Tāpat pašlaik vadītājs strādā smagi, lai kalendārā atgrieztos posms britu salās, kas varētu risināties Īrijā vai Sanderlendā.

Kā ziņots, ERC šīs sezonas otrais posms februāra sākumā risinājās Latvijā, kad sportisti sacentās rallijā Liepāja-Ventspils.

Tikmēr rallija «Liepāja-Ventspils» organizators Raimonds Strokšs, atskaitoties Liepājas domes Attīstības komitejas deputātiem, ceturtdien atklājis, ka ERC organizatori piedāvājuši noslēgt trīs gadu līgumu.

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Komentētākie raksti

Satiksmes ierobežojumi

Vairāk

Valūtu kursi

19.11.2017
Ienākt apollo.lv