Ergonomika virtuvē

Apollo
1 komentārs

Lai virtuvē  justos ērti un darbošanās būtu pēc iespējas optimizēta, plānojot jāņem vērā  ne tikai pareiza produktu rotācija (uzglabāšanas zona → izlietne vai darba virsma → sagatavošanas ierīce → pasniegšana →ēdiena baudīšanas vieta → izlietne vai trauku mašīna → atkritumu savākšana ), bet arī ergonomikas likumi.

Ergonomika virtuvē

Foto: IKEA

Vairāk par virtuves plānošanu, lasi ŠEIT.

Dažas patiesības, ko vērts ņemt vērā, lai būtu ērtāk saimniekot:

* Jebkurā virtuves plānojumā parasti ir glabāšanas zona, darba zona, izmantojamās tehnikas novietojuma zona, ēdiena baudīšanas zona ( ja nav ēdamistabas). Jāraugās, lai no vienas zonas līdz otrai nebūtu pārāk gari staigāšanas ceļi.

* Izvēloties ledusskapi, jāapsver ledusskapja un saldētavas savstarpējais novietojums un produktu izvietojums tajos. Piemēram, bieža locīšanās, lai paņemtu produktus no apakšējiem plauktiem, var būt apgrūtinoša. Varbūt izdevīgāks ir saldētavas novietojums zem ledusskapja?

* Izlietnei jābūt pietiekami ietilpīgai un dziļai. Pārāk dziļas izlietnes, traukus mazgājot, rada papildus slodzi mugurai.

* Būtiski samērot maisītāja augstumu un izlietnes dziļumu (lai seklā izlietnē ūdens nešļakstītos pāri malām). Vislabāk izvēlēties maisītāju ar izvelkamu dušas galvu – ar to ērti piepildīt nestandarta traukus un liela izmēra katlus.

* Mazā virtuvē izdevīgi, ja cepeškrāsns tiek novietota zem plīts - ēdiena gatavošana notiek kompakti, vienā virtuves daļā, turklāt šāda plīts maksā lētāk nekā atsevišķas ierīces. Tomēr ērtāk lietot cepeškrāsni, kas novietota jostasvietas augstumā.

* Sīkajai virtuves tehnikai, ko lieto ikdienā, vēlams paredzēt ērti aizsniedzamu, stacionāru vietu uz darba virsmas vai speciāliem plauktiem netālu no elektrības rozetēm, lai, piemēram, blenderi vai virtuves kombainu katrā lietošanas reizē nevajadzētu izpakot, salikt un izjaukt no jauna.

* Visērtāk produktus apstrādāt tādā augstumā, kas ir 5cm zemāks par konkrētā cilvēka saliektu elkoni - vidēji 90 cm.

* Izlietni visērtāk lietot, ja tā atrodas par 10 cm augstāk nekā vidēja augstuma darba virsma. Plīts ieteicamais augstums - 10 cm zemāks par vidējo. Darbam, kam vajadzīgs spēks, piemēram, mīklas mīcīšanai, piemērota par 15 cm pazemināta darba virsma.

* Nelielām telpām visizdevīgākie ir mazi, apaļi galdi. Pie galda, kura diametrs ir viens metrs, ērti var sasēsties četri cilvēki. Lieli, apaļi galdi nav tik izdevīgi, jo tiem ir masīvāka balsta daļa, kas aizņem daudz vairāk vietas uz grīdas plaknes.

* Visvairāk vietas aizņem četrstūrains galds. Ovāls galds piemērots sešiem cilvēkiem, jo tad visi var brīvi komunicēt, un galda vidū paliek pietiekami daudz brīvas vietas; ja šādam galdam ir tievas kājas, galda galā iespējams novietot divus krēslus, iegūstot astoņas sēdvietas.

* Katram ēdājam pie galda vajadzīga 60 cm plata vieta, pierēķinot vēl 5 cm katrā pusē, lai varētu ērti pārbīdīt krēslu, apsēžoties vai pieceļoties no galda. Galda klājuma vietas dziļums – 30 cm. Lai būtu ērti apsēsties un piecelties, no galda līdz sienai jāierēķina vismaz 75 cm brīva vieta.

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Horoskopi

Vairāk
24

2017. gada 24. novembris

Vārda dienas

Velta, VeldaVīne, Vīna, Viners, Vinārs, Veltija, Velte, Velita, Veldra, Velards

Valūtu kursi

24.11.2017

Dienas skaistuma deva

Vairāk

Mēneša lasītākie raksti

Ienākt apollo.lv