Ēriks Niedra: šis puisis eleganti māk šķirties no naudas

Apollo
0 komentāru

Kas Jums ir nauda?

Foto no TV3 arhīva.

Foto no TV3 arhīva.

Abstrakta substance, kas ļauj nodrošināt sev vajadzīgo komforta līmeni. Pret savu personīgo naudu izturos pavirši — nekad neesmu to heroizējis, neuztraucos (ja kādu brīdi tās mazāk) un nepārtopu par pāvu (ja parādījies necerēts pieaugums). Vien augstākā ekonomiskā izglītība ļauj man secīgi un apzinīgi nomaksāt obligātos rēķinus, bet pārējie izdevumi... pilnīgs haoss.

Kas, Jūsuprāt, ir bagātība?

Kad nauda ražo naudu, nodrošinot tās (naudas) īpašniekam bezrūpīgu sadzīvi. Paskaidrošu sīkāk: kad cilvēks var ļauties savām pašrealizācijas vēlmēm, uzspļaujot atalgojuma lielumam un regularitātei.

Jūsu pirmā nauda, izjūtas, to saņemot, ko nopirkāt?

Neatceros, tas bija tik sen! Ticiet man, dzīvē ir daudz skaistāki un emocionālāki brīži, kas būtu atmiņu vērti...

Mīļākais pirkums?

Tāds sirsnīgs klauns manai meitai, ko iegādājos 1986. gadā Maskavā «Bērnu pasaulē». Bija karsta diena, daudz cilvēku, bija zināšanas par bērnu rotaļlietu deficītu Latvijas veikalos, bija garš mājupceļš ar lelli somā. Viņai tas klauns ļoti patika. 

Nejēdzīgākais pirkums?

Kaut kāds idiotisks pīkstulis ar važiņu, ko uzkarināt durvju rokturim. Kad potenciālais zaglis pieskartos rokturim, kāpņu telpā sāktu aurot brīdinājuma signāls. Prātiņ, nāc mājās! Deviņdesmito gadu sākumā par šo vājprātu izdevu, šķiet, 15 dolārus.

Vai Jūs esat piemērots naudai?

Protams! Ja es skatītos uz sevi no malas, man simpatizētu, cik šis puisis eleganti māk šķirties no naudas.

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Receptes

Vairāk

Valūtu kursi

22.09.2017
Ienākt apollo.lv