ES līderi vienojas par sadarbības paplašināšanu drošības jomā

Apollo
4 komentāri

Eiropas Savienības (ES) līderi ceturtdien vienojās par vairākiem pasākumiem sadarbības palielināšanai drošības jomā, tomēr attiecībā uz Eiropas vienoto drošības politiku ES valstu vidū saglabājas nevienprātība.

ES līderi vienojas par sadarbības paplašināšanu drošības jomā

Foto: Reuters/Scanpix

ES līderi par drošības politiku diskutēja pirmo reizi kopš 2008.gada, meklējot iespējas palielināt militāro kapacitāti ekonomiski sarežģītos apstākļos, kad nacionālie budžeti taupības pasākumu dēļ tiek samazināti.

ES līderi izdotajā paziņojumā apņemas attīstīt kopējo drošības un aizsardzības politiku ES un NATO stratēģiskās partnerības ietvaros, vienlaikus aicinot dalībvalstis padziļināt sadarbību aizsardzības jomā, uzlabojot spēju īstenot kopīgas misijas un operācijas.

ES līderi sanāksmē arī apstiprināja kopīgu bezpilota lidmašīnu, gaisa degvielas uzpildes lidmašīnu flotes izveidošanu, kā arī kopīgu satelītsakaru sistēmas un kiberaizsardzības sistēmas attīstīšanu.

Minējumus par iespējamu ES armijas izveidošanu jau ierodoties uz samitu noraidīja Lielbritānijas premjerministrs Deivids Kemerons, paziņojot, ka Londonai šāda ideja nav pieņemama.

Pēc Kemerona sacītā, ES nāciju sadarbība aizsardzības jomā ir noderīga, taču «ES militārā kapacitāte, armija, gaisa spēki un tamlīdzīgi nav pareizs solis».

Lielbritānija uzstāj, ka bruņotajiem spēkiem jāpaliek nacionālā kontrolē, Eiropas drošību garantējot sadarbībā caur NATO, nevis ES.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

13.12.2017
Ienākt apollo.lv