ES ministrus neapmierina ES dialogs ar Krieviju

Apollo
0 komentāru

Eiropas Savienības (ES) ārpolitikas komisārs Kriss Patens ES vispārējo lietu padomē neparasti asi kritizēja veidu, kādā līdz šim noticis savienības dialogs ar Krieviju — ES attieksme esot pārāk maiga un dalībvalstu vidū skaidri redzams vienotības trūkums.

Kā trešdien informē avīze «Diena», Patena pirmdien teikto atbalstīja gandrīz puse valstu, turklāt nu jau vairākas valstis skaļi aizstāvēja prasību Krievijai bez ierunām un izņēmumiem uz visām jaunajām valstīm attiecināt abu pušu sadarbības un partnerības līgumu.

Latvijas ārlietu ministre Sandra Kalniete, kura iepriekš visām padomē pārstāvētajām pusēm bija izsūtījusi vēstules ar situācijas aprakstu, uzskata, ka notiekošais vēlreiz pierāda, cik Latvijai nepieciešama vienota ES nostāja ārpolitikā, informē laikraksts.

Kalniete kolēģiem uzsvērusi, ka ES jau laikus jābūt skaidrībai, kāda būs tās reakcija, ja līdz paplašināšanās datumam Krievija joprojām iebildīs pret līguma automātisku paplašināšanu uz visām jaunajām valstīm, to skaitā uz Latviju un Igauniju. Eiropas Komisija (EK) līdz šim vairākkārt norādījusi, ka līgums ir jāpiemēro automātiski, taču izvairīgi prognozējusi, kas varētu notikt pretējā gadījumā, sakot, ka ir pārliecināta par pozitīvu risinājumu.

EK un vairāku valstu pretenzijas pastiprināja pirms pāris nedēļām notikusī ES un Krievijas galotņu sanāksme, kuras rezultāti vērtēti kā ļoti vāji. Kā žurnālistiem atstāstīja Patena preses pārstāvis Djego Ojeda, komisārs teicis, ka Krievija dažreiz rīkojas tā, it kā nesaprastu, «ko mēs gribam», un arī pašai ES, kura nevar atļauties tik lēnu sarunu attīstību, dialogā trūkstot uzstājības un skaidru mērķu.

Tāpēc komisārs piedāvājis padomei sagatavot pārskatītu un atjauninātu ES pozīciju sarunās ar Krieviju, lai uzlabotu turpmāko sarunu gaitu un novērstu iespējamās variācijas, kad ar topošo ES kaimiņvalsti runā atsevišķas valstis. Neoficiāli Patena un arī vairāku valstu teiktais tulkojams kā kritika Itālijai, kuras premjers Silvio Berluskoni sanāksmes laikā pieteicās par Krievijas aizstāvi un vairākos jautājumos pauda no ES atšķirīgu nostāju.

ES ministrus neapmierina ES dialogs ar Krieviju

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

21.10.2017
Ienākt apollo.lv