ES vienojas par e-cigarešu tirgus uzraudzību un centieniem ierobežot smēķēšanu

Apollo
5 komentāri

Eiropas Savienībā (ES) trešdien panākta vienošanās par elektronisko cigarešu tirgus uzraudzību un centieniem ierobežot smēķēšanas izplatību, palielinot brīdinošo uzrakstu izmēru uz cigarešu iepakojuma.

ES vienojas par e-cigarešu tirgus uzraudzību un centieniem ierobežot smēķēšanu

Foto: momentimedia, CC BY-NC-ND 2.0

Vienošanās, kas trešdien panākta starp bloka dalībvalstīm un likumdevējiem, paredz, ka valstīs, kurās elektroniskās cigaretes atzītas par medicīniskiem produktiem, varēs ierobežot to tirdzniecību un noteikt, ka elektroniskās cigaretes iespējams iegādāties tikai aptiekās.

Pēc salīdzinoši jaunās elektronisko cigarešu nozares izvērstā lobija Eiropas Parlaments (EP) tomēr atteicies no ieceres ierobežot elektronisko cigarešu tirdzniecību un noteikt, ka tās drīkst pārdot tikai aptiekās.

Tomēr arī turpmāk tiks regulēts pieļaujamais nikotīna saturs elektroniskajās cigaretēs, un Eiropas Komisijai (EK) divus gadus pēc ES smēķēšanas ierobežošanas pasākumu stāšanās spēkā būs jāsagatavo ziņojums par sabiedrības veselības riskiem.

Pēdējo četru gadu laikā elektronisko cigarešu lietošanai pievērsušies aptuveni septiņi miljoni eiropiešu.

Panāktā vienošanās, kam vēl jāgūst EP un ES dalībvalstu oficiāls atbalsts, tabakas ražotājiem uzliks par pienākumu nodrošināt, ka vismaz 65% cigarešu iepakojuma aizņem brīdinājumi par cigarešu kaitīgo ietekmi uz veselību.

Tā kā aptuveni 70% smēķētāju neveselīgo paradumu uzsāk, vēl nesasnieguši 18 gadu vecumu, un 94% smēķēt sāk pirms 25 gadu vecuma sasniegšanas, jaunie pasākumi iecerēti ar mērķi panākt, ka cigaretes kļūst mazāk iekārojamas jauniešu acīs.

Ik gadu teju 700 000 eiropiešu mirst no smēķēšanas izraisītām slimībām, bet ar šo netikumu saistītās veselības aprūpes sistēmas izmaksas pārsniedz 25 miljardus eiro (17,57 miljardus latu).

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

16.12.2017
Ienākt apollo.lv