ETA sarīkotā sprādzienā Madridē ievainoti 52 cilvēki

Apollo
0 komentāru

Spānijas galvaspilsētā Madridē trešdien notika automašīnā ievietotas bumbas sprādziens, kurā tika ievainoti 52 cilvēki, un par šo terora aktu uzņēmies atbildību basku separātistu grupējums «Euskadi ta Askatasuna» («Basku tēvzeme un brīvība» — ETA).

Tā kā basku laikraksts «Gara» 45 minūtes pirms sprādziena saņēma telefonisku brīdinājumu no ETA, policija paspēja evakuēt lielu daļu cilvēku un slēgt rajonu, kur eksplodēja zagtā vieglajā autofurgonā atstātie spridzekļi, kas bija ievietoti divās mugursomās. Spānijas Iekšlietu ministrija lēsa, ka spridzekļu svars bijis 18–20 kilogramu.

Ievainotie lielākoties cietuši no lidojošiem izsisto logu stiklu gabaliem un sprādziena viļņa. Slimnīcās ievietoti tikai pieci ievainotie. Sprādziens nodarījis būtiskus bojājumus piecām vieglajām automašīnām un izsitis logu stiklus apkārtējās ēkās.

ETA nereti iepriekš brīdina par gaidāmajiem sprādzieniem.

ETA ir nogalinājusi vairāk nekā 800 cilvēkus vairāku gadu desmitu ilgā bruņotā cīņā par neatkarīgas basku valsts izveidošanu Spānijas ziemeļaustrumos un Francijas dienvidrietumos.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

17.10.2017
Ienākt apollo.lv