«Eurostat»: Latvijā janvārī-septembrī starp ES valstīm bijis vidēji straujš eksporta kāpums Video

Apollo
18 komentāri

Latvijā šogad janvārī-septembrī salīdzinājumā ar attiecīgo laika periodu pērn starp Eiropas Savienības (ES) valstīm bijis vidēji straujš eksporta pieaugums, liecina trešdien publiskotie ES statistikas pārvaldes «Eurostat» dati.

Rīgas brīvostas teritorija

Rīgas brīvostas teritorija

Agnese Gulbe / LETA

2017.gada pirmajos deviņos mēnešos salīdzinājumā ar 2016.gada attiecīgo periodu eksporta apmērs Latvijā pieaudzis par 11%.

Lielāks eksporta kāpums nekā Latvijā reģistrēts Lietuvā (+17%), Somijā (+16%), Horvātijā (+15%), Bulgārijā, Grieķijā un Slovēnijā (visās valstīs +14%), kā arī Nīderlandē (+13%).

Tāpat kā Latvijā arī Portugālē kāpums bijis 11%, bet Polijā reģistrēts 10% pieaugums.

Pārējās 16 valstīs, kurās reģistrēts pieaugums, tas bijis no 1% līdz 9%. Igaunijā eksporta apjoms palielinājies par 8%.

Eksporta apmērs samazinājies divās valstīs - Maltā (-30%) un Luksemburgā (-4%).

Importa apmērs šogad pirmajos deviņos mēnešos salīdzinājumā ar janvāri-septembri pērn pieaudzis 25 ES dalībvalstīs, bet samazinājies Lielbritānijā un Īrijā (abās valstīs -2%), kā arī Maltā (-17%).

Lielākais importa pieaugums janvārī-septembri gada izteiksmē bijis Latvijā un Lietuvā (abās valstīs +17%), Bulgārijā un Grieķijā (+16%), Slovēnijā (+15%), kā arī Portugālē un Somijā (+13%).

Pārējās 18 valstīs, kurās reģistrēts kāpums, pieaugums bijis no 3% līdz 12%. Igaunijā imports šajā periodā pieaudzis par 10%.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

20.11.2017
Ienākt apollo.lv