«Eurostat»: Latvijā mazumtirdzniecības kāpums oktobrī bijis straujāks nekā ES vidēji

Apollo
10 komentāri

Mazumtirdzniecības apmērs Latvijā šogad oktobrī, salīdzinot ar attiecīgo mēnesi pērn, palielinājies par 4,5%, kas ir krietni straujāks kāpums nekā Eiropas Savienībā (ES) vidēji, liecina ES statistikas biroja «Eurostat» otrdien publiskotie dati par 23 bloka dalībvalstīm.

«Eurostat»: Latvijā mazumtirdzniecības kāpums oktobrī bijis straujāks nekā ES vidēji

BNS foto/LETA

Straujākais mazumtirdzniecības apmēra pieaugums šogad oktobrī salīdzinājumā ar pagājušā gada oktobri starp ES valstīm bijis Rumānijā (+12,6%), seko Polija (+7,1%), Īrija, Ungārija un Malta visās valstīs (+6,3%). Lietuvā mazumtirdzniecības apgrozījums oktobrī bijis par 1,9% lielāks nekā attiecīgajā mēnesī pērn, bet Igaunijā pieaugums bijis 0,9% apmērā.

Savukārt mazākais mazumtirdzniecības apmēra pieaugums šogad oktobrī salīdzinājumā ar 2016.gada oktobri reģistrēts Vācijā (+0,2%).

No ES dalībvalstīm, par kurām ir pieejami dati, mazumtirdzniecības apmērs minētajā laika periodā samazinājies Lielbritānijā (-0,1%), Spānijā (-1%), Dānijā (-1,2%), Beļģijā (-2,1%), Austrijā (-2,2%) un Luksemburgā (-27%).

ES valstīs mazumtirdzniecības apgrozījums oktobrī, salīdzinot ar 2016.gada oktobri, palielinājies kopumā par 0,9%, bet eirozonā - par 0,4%. Tikmēr salīdzinājumā ar iepriekšējo mēnesi šogad oktobrī mazumtirdzniecības apmērs ES sarucis par 0,5%, bet eirozonā - par 1,1%.

Mēneša laikā mazumtirdzniecības apmērs samazinājies 13 ES dalībvalstīs, par kurām ir pieejami dati, deviņās valstīs reģistrēts kāpums, bet Beļģijā tas saglabājies nemainīgs.

Lielākais kritums šajā periodā reģistrēts Luksemburgā (-5,3%), Portugālē (-2,3%) un Austrijā (-1,9%), bet straujākais kāpums fiksēts Rumānijā (+1%), Apvienotajā Karalistē (+0,9%), Polijā un Slovākijā (+0,6%).

Latvijā mazumtirdzniecība mēneša salīdzinājumā pieaugusi par 0,3%, Lietuvā - par 0,1%, bet Igaunijā tā samazinājusies par 0,1%.

Dati nav pieejami par Čehiju, Grieķiju, Itāliju, Kipru un Nīderlandi.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

18.12.2017
Ienākt apollo.lv