«Expo» sākoties, Latvijas paviljons būs slēgts

Apollo
0 komentāru

Latvijas paviljons starptautiskajā izstādē «Expo» Šanhajā nebūs pilnībā pabeigts un netiks atvērts apmeklētājiem 1.maijā, kad paredzēta izstādes atklāšana, trešdien vēstī «Dienas Bizness».

«Expo» sākoties, Latvijas paviljons būs slēgts

Foto: ekrānuzņēmums

Kā prognozēja par Latvijas dalību «Expo» atbildīgais Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) vadītājs Andris Ozols, līdz 1.maijam būs pabeigti ārējie būvniecības darbi, taču kavēšanās apmēram divu nedēļu garumā varētu būt ar darbiem, kas saistīti ar paviljona funkcionēšanu, apmeklētāju plūsmām, ēdināšanu, tirdzniecību.

Līdz ar to viņš prognozē, ka apmeklētājiem Latvijas paviljons būs pieejams apmēram divas nedēļas pēc izstādes atklāšanas.

Ozols klāstīja, ka aizkavēšanās radusies ar «Aeoridum» vertikālā gaisa tuneļa uzstādīšanu, taču viņa skatījumā liels kaitējums Latvijas tēlam kavēšanās dēļ netiks nodarīts, jo pieredze liecinot, ka lielākās apmeklētāju plūsmas uz «Expo» izstādi dodas pēc 1.jūnija. Turklāt izstāde ilgšot sešus mēnešus, bet Latvijas diena izstādē paredzēta tikai rudenī, raksta «Dienas Bizness».

Izdevums tāpat norāda, ka no Ozola teiktā noprotams arī tas, ka papildus valdības jau apstiprinātajam finansējumam saistībā ar paviljona būvniecību ir radušies neparedzēti papildu izdevumi, kas pagaidām esot neprecīzi un svārstās no vairākiem desmitiem līdz simtiem tūkstošu. Nav paredzēts, ka papildu izmaksas tagad tiks segtas – jebkādu papildu tēriņu segšana virs plānotā tiks izvērtēta tikai pēc paviljona celtniecības pabeigšanas.

Jau ziņots, ka izmaksu pieaugums tiek pamatots ar cenu pieaugumu Ķīnā.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

22.10.2017
Ienākt apollo.lv