Factum: vēlēšanu barjeru pārvarētu septiņas partijas

Apollo
0 komentāru

Saskaņā ar pētījumu studijas «Factum» veiktās aptaujas rezultātiem, ja vēlēšanas notiktu maijā, Saeimā iekļūtu septiņas partijas, portālu «Apollo» informēja «Factum».

Factum: vēlēšanu barjeru pārvarētu septiņas partijas

Foto: Lita Krone/LETA

Visvairāk vietu Saeimā iegūtu «Saskaņas centrs» – 33 un «Vienotība» – 26 vietas.

Trešajā vietā pēc iegūto vietu skaita būtu Zaļo un zemnieku savienība ar 15 vietām bet ceturtajā – LPP/LC un Tautas partijas veidotā apvienība ar 10 vietām.

Tālāk sekotu «Visu Latvijai», kas iegūtu deviņas vietas un apvienība «Tēvzemei un Brīvībai»/LNNK ar septiņām vietām.

Salīdzinājumā ar martu un aprīli, maijā nepieciešamo balsu skaitu iekļūšanai Saeimā neiegūtu apvienība «Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā», kas savāktu tikai 4,6% vēlētāju balsu, līdz ar to šīs vietas tiktu sadalītas starp pārējām iekļuvušajām partijām.
 
«Factum» pētījums atšķiras no ierastajiem partiju popularitātes mērījumiem, jo modelē iespējamo vēlēšanu rezultātu. Kā zināms, vēlēšanās nepiedalās tādi saraksti kā «neesmu izlēmis» vai «nepiedalīšos», tāpēc  tradicionālie reitingi raksturo partiju relatīvās atšķirības, bet neļauj novērtēt vietu sadalījumu, ko iespaido arī balsu sadalījums vēlēšanu apgabalos,» skaidro un Austrumeiropas pētījumu aģentūru tīkla Factum Group vadītājs Aldis Pauliņš.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

22.10.2017
Ienākt apollo.lv