«FC Zurich» «ventspilniekiem» izredzes neatstāj

Trešdien Latvijas čempionvienība FK «Ventspils» UEFA Čempionu līgas kvalifikācijas turnīra izšķirošās play-off kārtas pirmajā spēlē tikās ar Šveices komandu «FC Zurich», un kurzemnieki atzina viesu pārākumu ar 0:3.

«FC Zurich» futbolisti ar vienu kāju jau iekļuvuši UEFA Čempionu līgas grupu turnīrā.

Fotogalerija

Spēli tiesāja Norvēģijas tienešu brigāde. Galvenais tiesnesis bija Toms Hennings Ovrebo, bet viņa palīgi uz līnijām — Geirs Oge Masons Holens un Kims Tomass Hāglunds.

Pirmā puslaika sākumā sevi pieteica Cīrihes komandas uzbrucējs Johans Vonlantens, kurš vispirms ar galvu raidīja bumbu gar pašu vārtu stabu, bet mirkli vēlāk guva vārtus, taču tienesis fiksēja aizmugures stāvokli. Mača 12. minūtē uzbrucējs tomēr atzīmējās ar vārtu guvumu, apspēlēdams Igoru Cigirlašu un filigrāni raidot bumbu vārtos.

Divas labas iespējas gūt vārtus bija arī «ventspilniekiem». Aleksejs Višņakovs pēc lieliskas piespēles vārtu priekšā «neapstrādāja» bumbu, bet Vīts Rimkus līdzīgā situācijā neaizsniedzās līdz bumbai.

Mača otrajā puslaikā šveicieši turpināja uzņemto spēles kursu, un 55. minūtē Silvēns Aegerters panāca 2:0. Neveiksmīgi pēc stūra sitiena izspēles nospēlēja «ventspilnieku» vārtsargs Andrejs Pavlovs, kurš, izejot no vārtiem, neaizsniedzās līdz bumbai.

Cīrihes kluba futbolisti pēc otrajiem gūtajiem vārtiem turpināja kontrolēt spēles gaitu, liekot «ventspilniekiem» bieži darboties bez bumbas un galvenokārt koncentrēties spēlei aizsardzībā.

75. minūtē «FC Zurich» guva trešos vārtus, kad atkal nepārliecinoši nospēlēja Pavlovs. Vispirms vārtsargs, tālu iziedams no vārtiem, atvairīja uzbrucēja sitienu, bet nepaguva atgriezties vārtos, un Dušans Djuričs raidīja bumbu vārtu tīklā.

Spēles turpinājumā kurzemniekiem reālu vārtu gūšanas brīžu nebija, un uz atbildes spēli Šveices pilsētā Sengallā «ventspilnieki» dosies ar trīs vārtu deficītu.