Februārī bankas strādājušas ar Ls 7,7 miljonu zaudējumiem

Apollo
0 komentāru

Šā gada februārī Latvijas banku sektors strādājis ar 7,7 miljonu latu zaudējumiem, liecina Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) dati.

Tas galvenokārt skaidrojams ar uzkrājumu veidošanu peļņu nenesošiem kredītiem.

Tomēr 15 Latvijas bankas un viena ārvalsts bankas filiāle februārī spējušas strādāt ar peļņu 15,3 miljonu latu apmērā.

Banku piesaistīto noguldījumu skaits no rezidentiem februārī ir audzis par 1,8% jeb 107 miljoniem latu, savukārt nerezidentu noguldījumos ir bijušas nebūtiskas izmaiņas 15 miljonu latu apmērā jeb mīnus 0,2%.

Kopējais Latvijas banku aktīvu apmērs februārī samazinājies par 0,9% jeb 217 miljoniem latu.

Lai gan banku sektora kopējais kredītportfelis februārī ir samazinājies par 0,3% jeb 42 miljoniem latu, tomēr dažās bankās izsniegto kredītu atlikums pārskata mēnesī ir palielinājies.

FKTK akcentē, ka straujāk sarucis tieši privātpersonām izsniegto kredītu atlikums, turklāt tas noticis visās Latvijas bankās.

Banku izveidotie uzkrājumi peļņu nenesošiem kredītiem februārī palielinājušies par 10,5% jeb 42 miljoniem latu, mēneša beigās sasniedzot 2,7% no kredītportfeļa jeb 445 miljonus latu, kas ir par 0,3 procentu punktiem vairāk nekā janvāra beigās.

Uzkrājumu pieaugums peļņu nenesošiem kredītiem nav bijis tik straujš kā pagājušā gada nogalē, kad decembrī to īpatsvars kredītportfelī bija palielinājies par 0,9 procentu punktiem mēneša laikā.

Vidējais likviditātes rādītājs februārī ir nedaudz palielinājies un mēneša beigās bija 51,2%, un vidējais kapitāla pietiekamības rādītājs ir bijis pietiekami augsts — 12,3%. Eiropas Savienībā minimālā prasība ir 8%.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

19.10.2017
Ienākt apollo.lv