Festivālā «Baltica 2012» mākslas skolu audzēkņu veidotas animācijas filmas

Apollo
0 komentāru

Starptautiskā folkloras festivāla «Baltica 2012» filmu dienu «Etno Baltica» laikā 7. jūlijā kinoteātrī «Splendid Palace» Rīgā un 9. jūlijā kinoteātrī «Vidzeme» pirmo reizi tiks izrādītas vairāku mākslas skolu audzēkņu īpaši festivālam veidotas animācijas īsfilmas par dažādu tautu deju rašanās stāstiem.

Festivālā «Baltica 2012» mākslas skolu audzēkņu veidotas animācijas filmas

Foto: Publicitātes foto

Projektā piedalījās Rīgas Centra daiļamatniecības pamatskola, Jūrmalas Mākslas skola un Balvu Mākslas skola – trīs Latvijas mākslas skolas, kuru audzēkņiem animācijas filmu veidošana ir labi pazīstama. Sešu filmu veidošanā no janvāra līdz jūnijam iesaistījās 115 bērni vecumā no 6 līdz 15 gadiem, radot savu stāstu par latviešu, līvu, amerikāņu, itāļu, basku un indiešu tautas deju rašanos. Filmas veidotas zīmējot, gleznojot, kā arī aplikācijas un jauktā tehnikā. 

«Rezultāts ir īss, taču darba process ļāva mums apzināties, cik daudzveidīgs ir katras tautas, valsts nemateriālās kultūras mantojums un tradīcijas. Tās ir vērtības, kuras dara mūs katru īpašu, un tādēļ tās ir jāsargā,» stāsta Balvu mākslas skolas direktore Elita Teilāne.
«Piedaloties festivālā, ieguvēji esam visi – gan bērni, gan skolotāji. Atklājām jaunas krāsas pasaulē – pašu mājās un citās zemēs, senatnē un mūsdienās. Esam iepazinuši radošus cilvēkus un esam sadarbojušies. Bērniem būs gandarījums redzēt, ka ar savu darbu varam būt interesanti, radīt prieku, iekļauties skaistā, daudzveidīgā kopībā,» piebilst Rīgas Centra daiļamatniecības pamatskolas un Jūrmalas mākslas skolas gleznošanas skolotāja Laima Akmentiņa.

Filmu dienas «Etno Baltica» folkloras festivālā «Baltica 2012» notiks sadarbībā ar Latvijas Televīziju, Nacionālo Kino centru un filmu autoriem. Sešos seansos 7. un 9. jūlijā varēs noskatīties dokumentālās filmas par tautas tradīcijām, ticējumiem, dziesmām un muzicēšanu, senajiem amatiem un prasmēm, kā arī to kopšanu mūsdienās.
Līdztekus Latvijā tapušajām filmām varēs arī redzēt filmas par mūsu kaimiņvalstu – Lietuvas un Igaunijas tradīcijām.

Ieeja filmu dienu seansos bez maksas.

Pilna festivāla «Baltica 2012» programma un plašāka informācija: www.festivalbaltica.com un www.draugiem.lv/baltica/

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Receptes

Vairāk

Valūtu kursi

21.10.2017
Ienākt apollo.lv