Finanšu ministrs: Inflācijai nākamgad jāatgriežas 2-2,5% robežās

Apollo
27 komentāri

Latvija ir straujāk augošā ekonomika Eiropas Savienībā, valstī aug nodarbinātība, tāpēc inflācijai nākamgad jāatgriežas 2-2,5% robežās, šodien sarunā ar žurnālistiem sacīja finanšu ministrs Andris Vilks (V).

Finanšu ministrs: Inflācijai nākamgad jāatgriežas 2-2,5% robežās

Foto: Reinis Oliņš/Apollo

Viņš atzina, ka 2-2,5% inflācija ir normāls līmenis, ņemot vērā, ka ekonomika aug, kāpj nodarbinātība, kā arī ir vidējs algu līmeņa kāpums.

Ministrs vērtēja, ka Latvijā patlaban ir ļoti zema inflācija - cenu kāpums gada griezumā ir 1%, mēneša griezumā pat deflācija, kamēr izaugsme saglabājas augsta. Akadēmiķi varētu pētīt, kāpēc šāda situācija Latvijā izveidojusies.

Vērtējot Latvijas atbilstību Māstrihtas kritērijiem, Latvija bija atskaites valstu vidū, un, pēc Vilka teiktā, kas to būtu varējis iedomāties pirms sešiem mēnešiem.

Vaicāts par eiro ieviešanas ietekmi uz cenām, Vilks sacīja, ka Igaunijā un citās valstīs eiro ieviešanas ietekmē inflācija bija 0,2-0,3%, un arī Latvijā tā varētu būt. Ministrs uzsvēra, ka ir ļoti būtiski sabiedrībai iesaistīties cenu monitoringā. Lai uzņēmumi neceltu cenas uz eiro ieviešanas rēķina, Latvijā tiks īstenota akcija «Godīgs eiro ieviesējs».

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

24.11.2017
Ienākt apollo.lv