Fisikella negaidīti izcīna pole-position

Pirmās formulas (F-1) pasaules čempionāta 12. posma - Beļģijas «Grand Prix» izcīņas - kvalifikācijas sacensībās šodien negaidīti uzvarēja itāliešu F-1 veterāns Džankarlo Fisikella.

Giancarlo Fisichella

Beļģijas GP izcīņas kvalifikācijas sacensībās negaidītu uzvaru Spā trasē izcīnīja «Force India» itāliešu pilots Džankarlo Fisikella.

«Force India» komandas autobraucējs ātrāko apli veica minūtē un 46,308 sekundēs, izcīnot ceturto pole-position karjerā, bet «Force India» komandai šī bija pirmā uzvara kvalifikācijas sacensībās.

Otrajā vietā ierindojās «Toyota» komandas itāliešu pilots Jarno Trulli, kas Fisikellam zaudēja 0,087 sekundes, bet trešo ātrāko apļa laiku uzrādīja «BMW-Sauber» vācu pilots Niks Haidfelds, kas no Fisikellas atpalika 0,192 sekundes.

No ceturtās vietas svētdienas sacīkstes uzsāks «Brawn Grand Prix» komandas brazīliešu autobraucējs Rubenss Barikello, bet piektajā vietā kvalifikācijā ierindojās otrs «BMW-Sauber» pilots Roberts Kubica no Polijas. Pirmo sešinieku noslēdza 2007. gada pasaules čempions soms Kimi Raikonens no «Ferrari».

Pašreizējais pasaules čempionāta kopvērtējuma līderis brits Džensons Batons no «Brawn Grand Prix» komandas svētdienas sacīkstes sāks tikai no 14. vietas.

Beļģijas «Grand Prix» izcīņa svētdien sāksies pulksten 15.00 pēc Latvijas laika.