FK «Jelgava» pārspēj Anglijas premjerlīgas klubu «Blackpool»

Zemgales olimpiskā centra atklāšanas spēlē šovakar FK «Jelgava» futbolisti ar 2:1 uzvarēja Latvijas uzņēmējam Valērijam Belokoņam piederošo Anglijas premjerlīgas klubu «Blackpool FC».

Mača rezultātu 13. minūtē pēc pretinieku vārtsarga rupjas kļūdas atklāja Vladislavs Kozlovs, bet 33. minūtē «jelgavnieku» uzbrukuma līderis Oļegs Malašenoks dubultoja mājinieku pārsvaru. Otrajā puslaikā «Blackpool» izdevās tikai samazināt rezultāta starpību - 68. minūtē pretuzbrukumā ar galvu precīzi sita Brets Ormerods, vienīgo reizi mačā pārspējot Marku Bogdanovu.

Abas komandas šogad sasniegušas vienus no lielākajiem panākumiem klubu vēsturē. «Blackpool FC» komanda iekļuva premjerlīgā, bet «LMT Virslīgas» debitante FK «Jelgava» triumfēja Latvijas kausa izcīņā, iegūstot tiesības piedalīties UEFA kausa izcīņā.

Līdz šim Latvijā no premjerlīgas komandām pārbaudes spēli bija aizvadījusi vienīgi «Ipswich Town», kas 2000. gadā spēkojās ar FK «Rīga».

Zemgales Olimpiskā centra platība ir 61 520 kvadrātmetru, un tā būvniecība kopumā izmaksāja 16,5 miljonus latu.