FK «Ventspils» uzvar pirmajā Sadraudzības kausa spēlē

Pēdējo trīs sezonu Latvijas čempionvienība FK «Ventspils» Sadraudzības kausa izcīņas turnīra D apakšgrupas pirmajā mačā šodien ar 3:1 (3:1) pieveica Somijas čempionvienību Turku «International», bet ventspilnieku labā visus trīs vārtus guva Vīts Rimkus.

Vīts Rimkus

D apakšgrupas otrajā spēlē Latvijas čempionvienība svētdien, pulksten 14.00 cīnīsies ar Kirgizstānas klubu «Dordoi-Dinamo». D apakšgrupā spēlē arī Latvijas izlases pussarga Andreja Rubina pārstāvētā Azerbaidžānas čempionvienība Baku «Inter», kas pirmajā mačā šodien cīnījās neizšķirti 0:0 ar «Dordoi-Dinamo», bet Rubins laukumā pavadīja visas 90 spēles minūtes.

Jau ziņots, ka A apakšgrupā spēlēs Krievijas čempioni Kazaņas «Rubin», Erevānas «Ararat» (Armēnija), Kazahstānas «Aktobe» un Uzbekistānas «Pahtakor». B apakšgrupā spēkosies Turkmenistānas klubs «Ashhabad», Baltkrievijas klubs Minskas MTZ-RIPO, Lietuvas klubs Paņevežas «Ekranas» un Krievijas jauniešu izlase, bet C apakšgrupā spēlēs Ukrainas klubs Doņeckas «Šahtar», Moldovas klubs Tiraspoles «Šerif», Tallinas «Levadia» no Igaunijas un Tadžikistānas klubs «Regar-TadAZ».

2007. gadā ventspilnieki turnīrā spēja aizkļūt līdz finālam, bet pagājušajā gadā izstājās ceturtdaļfinālā. 2005. gadā Latviju turnīrā pārstāvēja «Liepājas metalurgs», kas arī izstājās ceturtdaļfinālā. Pirms tam 12 reizes turnīrā startēja «Skonto» komanda, un arī tās labākais sasniegums bija aizkļūšana līdz finālam, ko rīdzinieki paveica 2001. gadā.

Sadraudzības kausa izcīņa Maskavā norisināsies līdz 25. janvārim.