FKTK stingrāk kontrolēs bankas

Apollo
0 komentāru

Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) padome ir apstiprinājusi grozījumus vairākos noteikumos, kas paredz stingrāku kontroli pār bankām, uzliekot par pienākumu tām biežāk komisijai iesniegt savus konsolidētos pārskatus, biznesa portālam «Nozare.lv» pastāstīja FKTK biroja vadītāja Anna Dravniece.

FKTK stingrāk kontrolēs bankas

Foto: Lita Krone/LETA

FKTK padomes apstiprinātie grozījumi Konsolidētās uzraudzības normatīvajos noteikumos paredz, ka konsolidēti pārskati bankām un ieguldījumu brokeru sabiedrībām būs jāsagatavo un jāiesniedz vismaz reizi ceturksnī.

Līdz šim bankas un ieguldījumu brokeru sabiedrībās, kas ir pakļautas konsolidētajai uzraudzībai, pārskatus uzraudzības vajadzībām FKTK iesniedza reizi pusgadā.

Dravniece atzina, ka jau līdz šim, ņemot vērā aktuālo situāciju finanšu sektorā, FKTK izmantoja savas tiesības pieprasīt uzraudzības vajadzībām nepieciešamo informāciju biežāk, gan lai operatīvi sekotu aktuālajām tendencēm, gan lai veiktu procesu analīzi. Tomēr tagad normatīvajos aktos nostiprināts, ka bankām ik ceturksni pašām savi pārskati būs jāiesniedz FKTK.

Komisijas padome apstiprinājusi arī grozījumus Pārskatu par minimālo kapitāla prasību un pašu kapitāla aprēķinu sagatavošanas un iesniegšanas normatīvajos noteikumos, kas nosaka biežāku konsolidēto minimālo kapitāla prasību un pašu kapitāla aprēķina pārskatu iesniegšanu. Arī šie pārskati iepriekšējā pusgada vietā, nu FKTK būs jāiesniedz reizi ceturksnī.

Dravniece norādīja, ka minētie grozījumi noteikumos ir izstrādāti, ņemot vērā meitassabiedrību darbības rādītāju ietekmes uz konsolidācijas grupas rādītājiem pieauguma tendenci, kā arī biežākas informācijas nepieciešamību notiekošo procesu analīzei un iespējamu problēmu savlaicīgai identifikācijai.

Kā paskaidroja Dravniece, šie grozījumi attiecas uz visām Latvijā strādājošajām bankām, tostarp ārzemju banku filiālēm Latvijā, kā arī ieguldījumu sabiedrībām.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

18.11.2017
Ienākt apollo.lv