Fliks: gribam tādus pašus noteikumus kā «Ryanair»

Apollo
0 komentāru

Latvijas nacionālās aviokompānijas «airBaltic» vadītājs Bertolds Fliks negrasās piekāpties lidostai «Rīga». Viņš aicina lidostas vadību uz sarunām, lai vienotos par tādiem pašiem noteikumiem, pēc kuriem strādā īru aviokompānija «Ryanair».

Fliks: gribam tādus pašus noteikumus kā «Ryanair»

Foto: Evija Trifanova/LETA

«Mums nav un nebūs pieņemams, ka starptautiskā lidosta «Rīga» klaji diskriminē «airBaltic». Mēs atbalstām vienlīdzīgas konkurences nosacījumus lidostā visām aviokompānijām. Kopš pagājušā gada novembra starptautiskā lidosta ir vairākkārt palielinājusi maksu «airBaltic», lai nosegtu zaudējumus, ko rada līgums ar «Ryanair». Ir absurdi, ka Latvijas valstij daļēji piederošs uzņēmums maksā divreiz vairāk nekā kāda īru kompānija. Par šo diskriminējošo situāciju mums ir bijušas neskaitāmas sarunas gan ar Satiksmes ministru, gan ar lidostas vadību, taču risinājumu nav izdevies rast. «airBaltic» šajā sakarā jau ir vērsusies Konkurences padomē, kā arī iesniegusi pieteikumu tiesā, kurā faktisko zaudējumu apmērs sastāda septiņus miljonus latu,» norāda Fliks.

Patlaban «airBaltic» kopā ar Satiksmes ministriju meklē risinājumu situācijai, lai Latvijas aviosabiedrība netiktu diskriminēta. «Mēs esam pārsteigti, ka starptautiskā lidosta Rīga tā vietā, lai meklētu konstruktīvu risinājumu, izmanto iebiedēšanas taktiku,» tā Fliks par lidostas trešdienas paziņojumu. 

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

23.10.2017
Ienākt apollo.lv