FM drīzumā gaida izmeklēšanas rezultātus par datu noplūdi VID

Apollo
0 komentāru

Finanšu ministrs Einars Repše (JL) cer jau šīs nedēļas laikā sagaidīt pirmos izmeklēšanas rezultātus saistībā ar datu noplūdi no Valsts ieņēmumu dienesta (VID), portālam «Apollo» pavēstīja finanšu ministra preses pārstāvis Aleksis Jarockis.

FM drīzumā gaida izmeklēšanas rezultātus par datu noplūdi VID

Foto: Evija Trifanova/LETA

Arī no tiesībsargājošo iestāžu puses izmeklēšanas process ir sākts. Tas notiek arī dienesta iekšienē un tiklīdz tiks atklāti konkrēti pārkāpumi un to izraisītāji, no finanšu ministra sekos tūlītēja rīcība, sacīja Jarockis. Repše tāpat esot norādījis, ka vainīgie, atbilstoši zaudējumiem un nodarītajam kaitējumam, saņemšot sodu.

Jau vēstīts, ka LTV raidījums «De facto» svētdien ziņoja, ka no VID elektroniskās deklarēšanas sistēmas (EDS) noplūduši 7,4 miljoni dokumentu. Trīs mēnešu laikā nezināmas personas ieguvušas apmēram 7,4 miljonus dokumentu 120 gigabaitu apjomā. Noplūdusi ne vien informācija par valsts augstākajām amatpersonām, bet arī uzņēmējiem un citām privātpersonām. «De facto» lēš, ka no potenciālā kaitējuma viedokļa šī ir vislielākā datu noplūde līdz šim Latvijā.

Jarockis tāpat norādīja, ka līdzšinējais VID vadītājs Dzintars Jakāns ar elektroniskās deklarēšanas sistēmas pilnveidošanu darbojas jau kopš 2000. gada.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

23.10.2017
Ienākt apollo.lv