FM: eiro ieviešanai nav tieša sakara ar nodokļu paaugstināšanu

Apollo
0 komentāru

Diskusijās publiskajā telpā pēdējā laikā izskanējušas spekulācijas par to, ka eiro ieviešanas dēļ Latvijā nāksies paaugstināt nodokļus, taču Finanšu ministrija (FM) skaidro, ka eiro ieviešanai nav tieša sakara ar nodokļu likmēm Latvijā.

FM: eiro ieviešanai nav tieša sakara ar nodokļu paaugstināšanu

Foto: Reuters/Scanpix

Ministrija norāda, ka eiro ieviešanas procesa dēļ nav nepieciešama ne likmju paaugstināšana, ne arī samazināšana, kā arī jebkāda cita veida nodokļu harmonizācija.

«Tā kā Latvija eiro ieviešanu ir definējusi kā vidēja termiņa mērķi, mūsu valstij būs jāatbilst Māstrihtas kritērijiem, kas nosaka ierobežojumus valsts parāda, valsts budžeta deficīta un inflācijas lielumam. Lai sasniegtu kritērijos noteikto budžeta deficīta līmeni zem 3% no iekšzemes kopprodukta, Latvija tuvāko divu gadu laikā ir apņēmusies veikt būtisku fiskālo konsolidāciju,» skaidro FM.

Tas nozīmē, ka viens no instrumentiem ir iespējama nodokļu pārskatīšana un tas likumsakarīgi novedīs pie Māstrihtas kritēriju izpildes kā eiro ieviešanas priekšnoteikuma, tomēr neatkarīgi no eiro ieviešanas vai neieviešanas, šie konsolidācijas pasākumi ir realizējami ilgtspējīgas ekonomiskās stabilitātes nodrošināšanai.

Ministrija piebilst, ka eiro ieviešana būs neatņemama šīs ilgtermiņa ekonomiskās stabilitātes bāze.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

24.11.2017
Ienākt apollo.lv