FM nākamgad gaida būtiski finansējuma samazinājumi

Apollo
0 komentāru

Nākamā gada valsts budžetā būtiski samazināts Finanšu ministrijas (FM) kopējo izdevumu un budžeta programmu apjoms, tostarp izdevumi atlīdzībai amata vietām, kārtējie un kapitālie uzdevumi, aģentūru LETA informēja ministrijā.

FM nākamgad gaida būtiski finansējuma samazinājumi

Foto: Evija Trifanova/LETA

FM centrālā aparāta izdevumi 2010.gadā plānoti 4,78 miljonu latu apmērā, kas ir par 1,78 miljoniem latu mazāk nekā šogad, kad ministrijas darbības nodrošināšanai plānotais budžeta finansējums ir 6,56 miljoni latu.

2010.gadā par 1,4 miljoniem latu samazināta ministrijas darbiniekiem plānojamā atlīdzība, kā arī par 0,38 miljoniem latu samazināti izdevumi preču iegādei un pakalpojumu saņemšanai.

Tādējādi ministrijas kā iestādes izdevumi, salīdzinot ar 2009.gadu, nākamgad ir plānoti par 26% mazāki. Ir samazināta darbinieku atlīdzība, samazināti un pārskatīti pilnīgi visi iestādes izdevumi - sakaru pakalpojumi, autotransporta uzturēšana, remontdarbi, informācijas tehnoloģijas, pasākumi u.c.

Komandējuma izdevumus plānots samazināt līdz 40%, vienlaicīgi vēl papildus izvērtējot katra brauciena lietderību un nepieciešamības pakāpi. Tāpat nākamgad vispār netiek plānoti pasākumi darbinieku apmācībām vai kursiem, ja ir plānota par tiem samaksa.

FM jau 2009.gadā ir veikusi darbinieku algu samazināšanu par 20%, un nākamā gada izdevumi tiek plānoti, balstoties uz šo samazināto līmeni, kā arī ņemot vērā jauno likumprojektu par vienoto atalgojuma sistēmu valsts pārvaldē.

Tāpat, ņemot vērā nākamgad FM paredzamo finansējuma apjomu, ministrija jau šogad plāno veikt reorganizāciju un sākt 2010.gadu jau ar jaunu struktūru un samazinātu darbinieku skaitu, lai varētu iekļauties 2010.gadam atvēlētajā atalgojuma fondā.

Darbinieku skaits 2009.gadā tiek mazināts par 22,3% un 2010.gadā FM būs 365 darbinieki.

Ministrijas centrālā aparāta kā iestādes izdevumi 2010.gadā kopējā ministrijas resora budžetā veido tikai 0,8% no visiem resora izdevumiem.

Savukārt kopumā ministrijas kā resora izpildāmo budžeta programmu izdevumi 2010.gadā salīdzinot 2009.gada budžeta izpildāmajām programmām samazināti par 5,9%, savukārt resursi izdevumu segšanai - par 6,2%.

FM resora izdevumi 2010.gadā plānoti 577,03 miljonu latu apmērā, kas ir par 36,53 miljoniem latu mazāk nekā šogad, kad ministrijas resora darbības nodrošināšanai plānotais budžeta finansējums ir 613,56 miljoni latu.

2010.gadā ir mainīta arī resora budžeta struktūra, piemēram, līdzekļi neparedzētiem gadījumiem, rezervētais finansējums Eiropas Savienības (ES) un citu ārvalstu finansēto projektu ieviešanai vairs netiek plānots resora budžetā. Izmaiņas ir arī izdevumu struktūrā.

2010.gadā ir plānoti izdevumi valsts parāda vadībai par 88,4 miljoniem latu vairāk nekā 2009.gadā, savukārt izdevumi iemaksu veikšanai Eiropas Kopienas budžetā plānoti par 12,53 miljoniem latu mazāki, nekā tie ir 2009.gadā.

Atsevišķi izdevumi ir plānoti 2009.gada līmenī, piemēram, akcīzes nodokļa par dīzeļdegvielu atmaksa zemniekiem, kas 2010.gadā plānota šī gada līmenī - 13,75 miljonu latu apmērā.

2010. gadā ir plānoti līdzekļi visu uzņemto starptautisko saistību izdevumu segšanai, kā arī uzsākto ES finansēto projektu tālākas izpildes nodrošināšanai.

FM kā resora kopējā budžetā ir plānoti gan izdevumi ministrijas un tās padotības iestāžu darbības nodrošināšanai, gan izdevumi, ko šīs iestādes veic saskaņā ar uzņemtajām starptautiskajām saistībām vai normatīvo aktu prasībām.

Ministrijas resora 2010.gada budžeta projekta kopējos izdevumos ir plānoti izdevumi valsts parāda apkalpošanai - 303,6 miljonu latu apmērā, iemaksu Eiropas Kopienas budžetā veikšanai - 140 miljonu latu apmērā, iemaksām starptautiskajās finanšu institūcijās - 2,2 miljonu latu apmērā, akcīzes nodokļa par dīzeļdegvielu atmaksāšanai zemniekiem - 13,8 miljonu latu apmērā.

Tāpat ministrijas resora kopējā budžetā ir plānoti arī līdzekļi izdevumu segšanai ES politiku instrumentu un citas ārvalstu finanšu palīdzības līdzfinansēto projektu īstenošanai gan ministrijas un tās padotības īstenojamiem projektiem, gan projektiem, kurus īsteno citas institūcijas. Kopējais līdzekļu apjoms minētajiem mērķiem 2010.gada budžetā ir plānots 54,9 miljonu latu apmērā.

Ministrijas un tās padotības iestāžu darbības nodrošināšanai nākamajā gadā finansējums ļauj nodrošināt tikai iestāžu darbību vislielākās taupības un ekonomijas apstākļos, izvērtējot pilnīgi katra plānotā iepirkuma vai saņemamā pakalpojuma nepieciešamību un lietderību.

LETA jau ziņoja, ka valdība šonedēļ akceptēja nākamā gada valsts budžeta projektu, kuru pēc saskaņošanas ar starptautiskajiem aizdevējiem Saeimā plānots iesniegt līdz 2.novembrim.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

22.11.2017
Ienākt apollo.lv