FM: SVF iesaka vairākus variantus NĪN likmes palielināšanai

Apollo
0 komentāru

Finanšu ministrija (FM) atklāj, ka Starptautiskā valūtas fonda (SVF) konsultanti sagatavojuši ieteikumus Nekustamā īpašuma nodokļa (NĪN) likmes palielināšanai. Aizdevēji iesaka palielināt nodokļa likmi, tomēr paredz arī vairākus atbalsta mehānismus nodokļa nomaksai maznodrošinātajiem.

FM: SVF iesaka vairākus variantus NĪN likmes palielināšanai

Foto: Apollo, R.Oliņš

Kā informē FM, SVF eksperti iesaka vairākus variantus, kā palielināt NĪN likmi par dzīvojamām ēkām, maksimālo likmi pielīdzinot vispārējai NĪN likmei 1,5% apmērā. Kā alternatīva tiek arī piedāvātas progresīvas likmes divas variācijas.

Vienlaikus, kā tiek uzsvērts, būtu ieviešami divi mazāk nodrošināto sabiedrības grupu aizsardzības mehānismi. Pirmais noteic, ka dzīvojamām telpām, kas ir maksātāja deklarētā dzīves vieta, tiktu ieviests nodokļa atbrīvojums – ja nodoklis sastādītu līdz 71 latam gadā, tas nebūtu jāmaksā. Otrs ieteiktais mehānisms ir iespēja atsevišķām maznodrošināto iedzīvotāju kategorijām, kas nespēj nomaksāt aprēķināto nodokli, uzkrāt šī nodokļa parādu (par to nepiemērojot soda sankcijas), un šis nodoklis tiktu nomaksāts īpašuma pārdošanas vai mantošanas gadījumā.

FM ir paredzējusi SVF misijas ieteikumus izvērtēt valsts budžeta veidošanas kontekstā un topošo nodokļu politikas pamatnostādņu kontekstā, ņemot vērā arī Latvijas iedzīvotāju maksātspēju.

Ministrijā arī atgādina, ka Latvija ir apņēmusies nākamo divu gadu laikā veikt būtisku valsts budžeta konsolidāciju, tādēļ sabiedrības un politiķu apspiešanai tiek piedāvāti dažādi risinājumu priekšlikumi.

SVF misijas ieteikumiem ir tikai konsultatīvs raksturs, norāda ministrijā.

Lasi vairāk:  SVF prasa palielināt NĪN līdz 1,5% no kadastrālās vērtības.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

24.10.2017
Ienākt apollo.lv