FM tuvākajā laikā iekļaus savā bilancē visus nekustamos īpašumus

Apollo
0 komentāru

Lai nodrošinātu pilnīgu uz Finanšu ministrijas (FM) vārda reģistrēto valsts nekustamo īpašumu pārņemšanu uzskaitē FM bilancē, jau 2009.gada ceturtajā ceturksnī ir veikta visu uz FM vārda reģistrēto nekustamo īpašumu inventarizācija, piedaloties gan valsts akciju sabiedrības «Valsts nekustamie īpašumi», gan FM pārstāvjiem, portālu «Apollo» informēja Baiba Melnace, FM Komunikācijas nodaļas vadītāja. 

FM tuvākajā laikā iekļaus savā bilancē visus nekustamos īpašumus

Foto: R.Oliņš/Apollo

Šobrīd kopīgi ar akciju sabiedrības pārstāvjiem FM veic visas nepieciešamās darbības, lai nodrošinātu uz FM vārda reģistrēto valsts nekustamo īpašumu atspoguļošanu ministrijas bilancē jau līdz šā gada 1.jūlijam. 

Valsts kontrole, veicot revīziju par FM 2009.gada pārskata sagatavošanas pareizību, norādīja, ka FM pārskata daļa «Ilgtermiņa ieguldījumi» nesniedz patiesu priekšstatu, jo valsts nekustamie īpašumi 155 miljonu latu vērtībā, kas nodoti pārvaldīšanai VAS «Valsts nekustamie īpašumi», gada pārskatā ir uzrādīti zembilancē. 

Uz FM vārda reģistrētie valsts nekustamie īpašumi līdz šim tika nodoti pārvaldīšanā VAS «Valsts nekustamie īpašumi», vienlaikus uzliekot pienākumu veikt šo nekustamo īpašumu uzskaiti sabiedrības grāmatvedībā. Valsts kontrole, 2009.gadā veicot revīziju par FM un VAS «Valsts nekustamie īpašumi» rīcības ar nekustamo īpašumu atbilstību normatīvo aktu prasībām, sniedza ieteikumu FM pilnveidot normatīvos aktus un veikt pasākumus, lai nodrošinātu uz FM vārda reģistrēto valstij piederošo nekustamo īpašumu atspoguļošanu ministrijas bilancē, nevis tikai zembilancē.  Valsts kontrole saskaņoja minētā ieteikuma ieviešanas termiņu - 2010.gada 1.oktobris. 

Tāpat FM pilnveidos arī normatīvos aktus, lai nodrošinātu precīzāku un vienveidīgu subsīdiju un dotāciju uzskaiti, uz kā nepieciešamību norāda Valsts kontrole.


Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Horoskopi

Vairāk
24

2017. gada 24. novembris

Vārda dienas

Velta, VeldaVīne, Vīna, Viners, Vinārs, Veltija, Velte, Velita, Veldra, Velards

Valūtu kursi

24.11.2017

Dienas skaistuma deva

Vairāk

Mēneša lasītākie raksti

Ienākt apollo.lv