Folkloras festivāla «Baltica-2012» svētki «Krustcelēs» Turaidā un Siguldas novadā

Apollo
0 komentāru

8.jūlija pēcpusdienā visi ceļi starptautiskā folkloras festivāla «Baltica 2012» dziedātājus un klausītājus savedīs Turaidas muzejrezervāta Dziesmu dārzā, kur plkst.13.30 koncertā «Krustcelēs» satiksies 28 folkloras kopas un etnogrāfiskie ansambļi no Kurzemes, Zemgales, Latgales, Vidzemes, Rīgas, kā arī Lietuvas folkloras kopas «KUPKINIS», Itālijas folkloras grupas TERRE DEL SOLE, Bulgārijas tautas mūzikas ansambļa BISTRITSA, Izraēlas palestīniešu deju grupas un Ukrainas folkloras ansambļa ROZHANYCYA dziesmu un seno deju zinātāji.

Folkloras festivāla «Baltica-2012» svētki «Krustcelēs» Turaidā un Siguldas novadā

Foto: Lita Krone/LETA

Šogad starptautiskais folkloras festivāls «Baltica» Latvijā norisināsies no 5. līdz 9.jūlijam Rīgā un citviet Vidzemes novados. 8.jūlijā festivāls «Baltica» plkst.11.00 ieskanēsies arī vairākās vietās Siguldas novadā - ar rīta ceļa dziesmu svētdienu uzsākt tiks aicināti Siguldas pilsētas un pagasta, Turaidas, Jūdažu, Mores un Allažu iedzīvotāji - dziesmas skanēs laukumos pie Siguldas pagasta kultūras nama, Turaidas muzejrezervāta krustcelēs, pie Mores kultūras nama, Jūdažu sabiedriskā centra, pie Allažu pagasta pārvaldes, tirdzniecības centra «Šokolāde», kā arī festivāla dalībnieki viesosies Siguldas aprūpes centrā «Saullēkts».

Katru gadu folkloras festivālam «Baltica» izvēlēta tēma, caur kuru tiek daudzinātas latviskās dzīvesziņas vērtības, nodots vēstījums, kas sabiedrībā rosina pārdomas par garīgās dzīves un attīstības nepieciešamību savas tautas identitātes saglabāšanā. Šī gada folkloras festivāla «Baltica» tēma ir «Ceļš». Ceļš pastāvējis paaudžu paaudzēs, tas vienojis un vieno sētas un pagastus, novadus un valstis, tautas un nācijas. Turaida ir kā krustceles, kur izsenis savijušās somugru un baltu kultūras un tradīcijas, tūkstošgadu ritējumā mijušies dažādu tautu ceļi, atstājot unikālu kultūras mantojumu, kas dabas ainaviskajā skaistumā saglabājies Turaidas vēsturiskajā centrā. Mūsdienu kultūras ceļa zīme - Dainu kalns - dabas, mākslas un tautasdziesmas krustceles - vēsta par tautasdziesmās ietverto pasaules lietu kārtību. Tautasdziesma, esot Turaidas krustcelēs, piepilda mūs ar dzīvotprieku.

No plkst.11.00 līdz plkst.13.20 Turaidas muzejrezervātu pieskandinās ieskaņu koncerti «Ceļa dziesma gājējam», kuros sava novada dziesmu pūru Turaidas krustcelēs izrādīs Jaunpiebalgas folkloras kopa, Puzes «Sītava», Mežvidu folkloras kopa, Bozovas etnogrāfiskais ansamblis, Rencēnu «Rota», Riebiņu «Jumaleņa», Rīgas «Dandari«un «Vilcenes» un Siguldas «Senleja». Koncertā «Krustcelēs» viņiem pievienosies Mālpils «Mālis», Vidrižu «Delve», Cēsu «Dzieti», Jaunlaicenes «Putnis», Ķoņu «Dzīne», Jērcēnu «Mežābele», Alsungas Suitu sievas un «Suitiņi», Jūrkalnes «Maģie suiti», Tārgales «Kāndla» un «Piški Kāndla», Liepājas «Atštaukas», Liepājas «Vēlava», Otaņķu etnogrāfiskais ansamblis, Rēzeknes «Vīteri», Valgundes «Nāburdzīte», Jelgavas «Lāte», Dobeles «Leimaņi» un Rīgas «Vilki».

Starptautiskais folkloras festivāls «Baltica» kopš 1987.gada norisinās katru gadu vienā no Baltijas valstīm (Lietuva, Latvija, Igaunija). Pirmo reiz festivāls Latvijā izskanēja 1988.gadā, un kopš pirmā festivāla gada Latvijā Dainu kalnā Turaidā vienmēr norisinājušās festivāla norises. Dainu kalns kļuvis par vietu, kur mājo tautasdziesma, vietu - kur dziedāt savu dziesmu par īpašu godu uzskata ne tikai ikviens Latvijas folkloras kopu un etnogrāfisko ansambļu dalībnieks, bet arī ārzemju viesi, Latvijas iedzīvotāji un tūristi no dažādām pasaules malām.

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Ko zvaigznes sola šonedēļ?

Vairāk

Ko zvaigznes sola šomēnes?

Vairāk

Valūtu kursi

22.10.2017
Ienākt apollo.lv