Foto: Alpu kalnu kazas ikdiena vairāku tūkstošu metru augstumā Attēlu galerija

Apollo
14 komentāri

Alpu kalnu kazas dzīvo Eiropā un visbiežāk tās sastopamas kalnos Itālijā un Francijā. Šie ir dzīvnieki, kuri iecienījuši klinšainus un grūti pieejamus reģionus, tāpēc šīs kazas nereti uzturas stāvās klintīs vairāku tūkstošu metru virs jūras līmeņa. 

Alpu kalnu kazām nav bail no augstuma - par to pārliecinājās arī pētnieks un fotogrāfs Stefano Marsi, kurš bija devies uz Itālijas Alpiem, lai sastaptu šos dzīvniekus. Pēc apmēram vienas stundas ilgas pastaigas pa apvidu, kurā nereti sastopamas kalnu kazas, viņam bija iespēja ar dzīvnieku «iepazīties» tuvāk.

«Es nekad nebiju domājis, ka būšu tik tuvu kalnu kazai,» aģentūrai «Rex Features» stāsta fotogrāfiju autors. «Pat tad, kad pietuvojos, viņa atleca atpakaļ tikai dažus metrus līdz saprata, ka neesmu drauds.»

Alpu kalnu kazas nereti kāpelē pa ļoti augstām klintīm, lai barotos ar minerālsāļiem, kas atrodami uz un starp klintīm. Vēl 19. gadsimtā šo dzīvnieku suga tika uzskatīta par izmirstošu, taču kopš 20. gadsimta sākuma tā kļuvusi par neapdraudētu.

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Receptes

Vairāk

Valūtu kursi

16.12.2017
Ienākt apollo.lv