Foto: Botāniskajā dārzā Salaspilī cēli uzziedējusi «nakts karaliene» Attēlu galerija

Apollo
8 komentāri

Nacionālajā botāniskajā dārzā Salaspilī uzziedējusi nakts karaliene (Selenicereus grandiflorus ). Botāniskā dārza pārstāvji sociālās vietnes «Facebook» lapā ziņo, ka brīdi, kurā zieds izplaukst, nācās gaidīt līdz pat vieniem naktī. Aplūko foto!

«Nakts karaliene» jeb Lielziedu mēness cerējs (Selenicereus grandiflorus). Šī kaktusa ziedēšana ir viens no Meksikas brīnumiem. Milzīgie smaržīgie ziedi uzplaukst vakarā un aizveras rītausmā, katra zieda mūžs ilgst tikai vienu nakti.

Nacionālā botāniskā dārza kolekcijā ir gan pati nakts karaliene, gan tās radinieki un pavadoņi: Selenicereus kunthianus, Selenicereus wercklei, Selenicereus hamatus un Selenicereus pteranthus («Mēness princese»).

Parasti tie zied jūnijā - jūlijā, pagājušajā gadā jaunajās mājās šie kaktusi uzziedēja jūnija sākumā un arī šogad jau sagaidīta «Nakts karalienes» ziedēšana.

Mēness cerēji ir izplatīti Amerikas tropos un subtropos, salīdzinoši pietiekama mitruma apstākļos. Ziedi visām sugām ir samērā līdzīgi, bet vislielākie - pašai «karalienei».

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Receptes

Vairāk

Valūtu kursi

12.12.2017
Ienākt apollo.lv