Foto: Futbola laukuma lieluma lidmašīna nosēdusies Rīgā Papildināts Video Attēlu galerija

Apollo
0 komentāru

Šorīt Starptautiskajā lidostā «Rīga» nosēdusies viena no pasaulē lielākajām militārajām transporta lidmašīnām, kas ir gandrīz futbola laukuma lielumā un sešstāvu mājas augstumā, novēroja portāls «Apollo».

[Papildināta fotogalerija!]

Lai arī sākotnēji tika ziņots, ka lidmašīnu Rīgā sagaidīs plkst.5.30 no rīta, tā nolaidās ap plkst.8.30.

Ar lidaparātu Rīgā nogādāta sabiedroto spēku militārā tehnika – bruņumašīnas «Stryker», kuras izmantos apvienotajās sauszemes un gaisa spēku militārajās mācībās «Saber Strike 2012».

Lidmašīna C5 «Galaxy» ir gandrīz futbola laukuma lielumā – tās garums ir 75,54 metri – un sešstāvu mājas augstumā – 19,85 metri. Šis ir vienīgais gaisa kuģis, kas var transportēt visu veidu militāro ekipējumu un transportlīdzekļus, arī helikopterus, tankus. Maksimālais svars ir 380 000 kilogramu. Pateicoties tam, ka lidmašīnas kravas nodalījumus ir iespējams atvērt gan no tās priekšas, gan aizmugures, kravas izkraušanas un iekraušanas darbus ir iespējams veikt vienlaikus.

Militārā tehnika Latvijā ar šāda tipa lidmašīnu tiek nogādāta pirmo reizi. Pārsvarā militārā tehnika uz mācību norises vietu tiek pārvesta pa dzelzceļu un sauszemi.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

22.10.2017
Ienākt apollo.lv